2024-06-23

  STUDENT PO GODZINACH – Aleksandra Walenciak

  „Student po godzinach” to audycja, w której udowadniamy, że połączenie nauki na studiach i rozwijania swojej pasji może być ciężkie, ale jest możliwe. Tym razem rozmawialiśmy z Aleksandrą Walenciak, studentką trzeciego roku Budownictwa na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz współwłaścicielką winnicy w Krośnie Odrzańskim. Ola od dziecka interesowała się tradycjami lokalnymi, dlatego razem z rodzicami postanowiła od zera założyć swoją własną winnicę. W rozmowie z Weroniką Łuczak opowiedziała, jak wygląda typowy dzień pracy w winnicy, który różni się zależności od pory roku, dodała jakie ma obowiązki i jak dzieli się nimi z rodzicami. Zdradziła, że czasami ciężko jest połączyć pracę ze studiami,…
  2024-06-22

  Rusza Letnia Czytelnia Norwida

  Biblioteka Norwida w trakcie wakacji organizuje spotkania, warsztaty, konkursy dla dzieci wraz z opiekunami. Ten sezon podczas lata stać będzie pod hasłem “Wakacje z dreszczykiem” Młodsi czytelnicy mogą liczyć na mnóstwo atrakcji.   Zajęcia przygotowane są dla dzieci od 5 roku życia wzwyż, a odbywają się we wtorki i czwartki o 11:00 na patio Biblioteki. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Atrakcji nie brakuje także dla młodzieży. Dla niej zostały przygotowane zajęcia z programowania.   Pełen rozkład “Letniej Czytelni Norwida” dostępny jest na stronie naszej książnicy.
  2024-06-21

  Paweł Tonder: Winobranie nie jest zagrożone

  – Winobranie się odbędzie. Informujemy tylko rzetelnie mieszkańców o braku zabezpieczonych środków w budżecie – mówi Paweł Tonder, wiceprezydent Zielonej Góry o obchodach dni miasta. W czwartek gruchnęła wieść o braku pieniędzy na wrześniowe święto Zielonej Góry. Paweł Tonder uspokajał w Rozmowie na 96 FM, impreza odbędzie się zgodnie z planem. Wiceprezydent dodał, że brakuje ok. 1 mln zł. Czy wydarzenie może być uszczuplone? Tonder dodał, że w budżecie miasta nie brakuje umów, które były zawarte nie na cały okres budżetowy, a zaledwie na pół roku. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.
  2024-06-20

  Tenis ziemny w CRS? Zielona Góra pierwszym wyborem tenisistów i działaczy!

  – Rozmawialiśmy z kilkoma miastami, ale jak się „zapaliła lampka” Zielonej Góry, to od razu podchwyciliśmy temat – mówił o kulisach organizacji meczu w ramach Pucharu Davisa Rafał Helbik, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisowego, który był gościem Rozmowy na 96 FM. Przypomnijmy, w dniach 13-14 września reprezentacja Polski w tenisie ziemnym, z Hubertem Hurkaczem na czele, zmierzy się z Koreą Południową w Zielonej Górze. Mecz odbędzie się w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Dyrektor sportowy przyznaje, że sami tenisiści bardzo lubią grać w hali CRS. Przypomnijmy, w przeszłości grano tu już nie tylko meczu Pucharu Davisa, ale także kobiece zmagania reprezentacyjne w…
  2024-06-19

  Siemiński: Polaryzacja marginalizuje Polskę 2050

  Jaki był powód wyborczej porażki w wyborach do Parlamentu Europejskiego Trzeciej Drogi? Tomasz Siemiński, radny sejmiku województwa lubuskiego z Polski 2050 uważa, że główną przyczyną był przekaz, jaki narzuciły dwie największe partie w Polsce. Przypomnijmy, wspólne listy PSL i Polski 2050 przyniosły Trzeciej Drodze niecałe 7 proc. głosów. To ponad połowa mniej niż w jesiennych wyborach parlamentarnych. Siemiński uważa, że Koalicja Obywatelska podąża drogą, która bardziej wzmacnia partie opozycyjne niż sejmowych koalicjantów. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

  TERAZ GRAMY W INDEXIE

  Back to top button
  0:00
  0:00