2023-12-07

  Arkadiusz Dąbrowski: Województwo lubuskie? Nie ma żadnego zagrożenia!

   – Patrzę krytycznie na tę inicjatywę – w taki sposób o „Nowym Porozumieniu Paradyskim” wypowiedział się dziś Arkadiusz Dąbrowski. Sekretarz lubuskich struktur Polskiego Stronnictwa Lubuskiego był gościem „Rozmowy na 96 FM”. A rozmawialiśmy o spotkaniu trzech lubuskich prezydentów. Włodarze miast mają dyskutować o kondycji regionu lubuskiego sugerując, że może dojść do jego likwidacji. Dąbrowski dodaje, że nie ma absolutnie żadnego zagrożenia jeśli chodzi o istnienie naszego województwa. Cała „Rozmowa na 96 FM” u nas, do zobaczenia i do usłyszenia. Przypomnijmy, 1 stycznia 2024 roku minie dokładnie 25 lat od reformy administracyjnej. W myśl tamtego podziału powstało województwo lubuskie.
  2023-12-06

  Jak opowiadać historie dzieciom [RECENZJA]

  Opowiadanie historii (storytelling) jest jedną z najstarszych i najważniejszych umiejętności znanych ludzkości. W dzisiejszym “Newsie pedagogicznym” recenzujemy książką dotyczącą właśnie storytellingu, która znajduje się w zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza do lektury! News pedagogiczny. Mówi Jadwiga Matuszczak.   Aktualności z Biblioteki sprawdzajcie na stronie https://www.pbw.zgora.pl/pbw/.      
  2023-12-06

  Bezpośrednio pociągiem do Wrocławia w styczniu?

  Województwo dolnośląskie organizatorem dla ośmiu par połączeń, a województwo lubuskie dla czterech par – tak wygląda porozumienie dotyczące bezpośrednich połączeń na linii Zielona Góra – Wrocław. Kompromis osiągnięto wczoraj, podczas Konwentu Marszałków w Jakuszycach. O jego szczegółach mówił w Rozmowie na 96 FM Marcin Jabłoński. Jabłoński pytany był też czy takich ustaleń nie można było wypracować wcześniej? Jabłoński ma nadzieję, że wszelkie formalności zostaną załatwione jak najszybciej. Kiedy pojedziemy bezpośrednio pociągiem do Wrocławia? – Jest nadzieja, że uda się w styczniu – dodał lubuski marszałek, z którym cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.
  2023-12-05

  Kazimierz Łatwiński: W różnych instytucjach mówi się o likwidacji lubuskiego. Musimy być czujni

  Już w czwartek, 7 grudnia, odbędzie się konferencja organizowana przez włodarzy trzech największych miast w Lubuskiem – czyli prezydentów Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego i Nowej Soli. Spotkanie odbędzie się w Paradyżu. I choć do wydarzenia pozostało jeszcze kilka dni, to już teraz budzi ono wiele kontrowersji. Bo jak obawiają się co niektórzy samorządowcy i parlamentarzyści – rozmowy o kondycji regionu mogą być zapowiedzią chęci zlikwidowania naszego województwa. Czy faktycznie może tak być? O komentarz poprosiliśmy Kazimierza Łatwińskiego, radnego wojewódzkiego z ramienia PiS. Łatwiński dodaje jednak, że należy być czujnym. „Rozmowa na 96FM” od poniedziałku do piątku, zawsze o 9.30.
  2023-12-04

  Prezydent o Zastalu: Zróbmy dwie nadzwyczajne sesje – miasta i sejmiku. I wreszcie działajmy

  – Nie wycofuję się z żadnych ustaleń, wpiszmy terminy i niech pieniądze płyną do klubu – mówił w Rozmowie na 96 FM prezydent Janusz Kubicki. Chodzi o ratowanie zielonogórskiej koszykówki. Czy program nazwany roboczo “Reanimacja Zastalu” utknął w martwym punkcie? Radni Platformy Obywatelskiej na piątkowej konferencji prasowej mówili o potrzebie zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta. Janusz Kubicki w Radiu Index poinformował, że złożył już wniosek do przewodniczącego rady miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Włodarz zaproponował nawet termin, 11 grudnia, licząc, że tego samego dnia zwołana zostałaby sesja sejmiku. Kubicki dodaje, że termin 11 grudnia jest jedynie propozycją. Prezydent podkreślił, że…

  TERAZ GRAMY W INDEXIE

  Back to top button
  0:00
  0:00