2024-06-15

  Undead Society szykują się wydania debiutanckiej płyty

  Aktorzy Lubuskiego Teatru, to osoby wielu pasji. Wśród nich jest także Radek Walenda. Znacie go z naszej sceny, ale też ze scen muzycznych. Jest wokalistą heavy-metalowej formacji Undead Society. Grupą wydała swój kolejny singiel, a teraz przymierza się do wydania debiutanckiego krążka.   Skład zespołu tworzy gitarzysta Piotr Pierzak, Jacek Giżyński, Kamil Podyma oraz Michał Rzepecki. Aktora Lubuskiego Teatru pytamy o łączenie grania w spektaklach z graniem koncertów.   Grupa w najbliższym czasie pojawi się w Mierkowie koło Lubska między 5 a 6 lipca w trakcie Letniej Sceny Stańczyka.
  2024-06-15

  STUDENT PO GODZINACH: Wiktoria Kalarus

  „Student po godzinach” to program, w którym studenci opowiadają o swoich zainteresowaniach oraz o łączeniu ich ze studiami. Tym razem Weronika Łuczak rozmawiała z Wiktorią Kalarus, studentką piątego roku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej, wokalistką oraz dyrygentką. Wiktoria swoją pasję do muzyki połączyła ze studiowaniem. W rozmowie opowiedziała, o kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej oraz o tym, jakie dał jej możliwości. Zdradziła jak wyglądała jej największa przygoda związana z dyrygenturą i czym to zainteresowanie różni się od śpiewania. Audycja w każdy poniedziałek o 12:30.
  2024-06-14

  A. Bocheński po zmianie władzy w mieście: Dobrze otaczać się fachowcami

  – Po wyborach czuło się, że będzie trzęsienie ziemi, a tymczasem nic takiego nie nastąpiło – mówił w Rozmowie na 96 FM Andrzej Bocheński, były radny, związany w ostatnich latach z klubem Zielona Razem. Bocheński mówi, jak ocenia początek zmiany władzy w mieście. Były marszałek województwa lubuskiego porównuje to ze swoim początkiem na czele zarządu województwa. – Otaczałem się wtedy mądrzejszymi od siebie – przyznał. Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.
  2024-06-13

  Rada Miasta oczami Bożeny Ronowicz z PiS: Byłam już w gorszych sytuacjach w ratuszu

  Czy radni Prawa i Sprawiedliwości liczą na nić porozumienia i pozytywną współpracę z Koalicją Obywatelską – czyli formacją, która zdobyła zdecydowaną większość w ratuszu? Jak będzie wyglądała także współpraca z nowym prezydentem miasta, Marcinem Pabierowskim? Bożena Ronowicz, radna miejska z ramienia klubu PiS wierzy, że działalność na obu tych płaszczyznach będzie dobra. Byłam w gorszych już sytuacjach w radzie – mówi Ronowicz. A przed jakimi wyzwaniami nowa rada stoi? Radna Ronowicz zwraca uwagę chociażby na zadłużenie miasta. „Rozmowa na 96FM” od poniedziałku do piątku, zawsze o 9.30.
  2024-06-12

  Watch Docs w Zielonej Górze: W środę i czwartek kolejne projekcje

  Trwa objazdowy festiwal filmowy Watch Docs. Filmy podnoszące problem praw człowieka prezentowane są w różnych miejscach festiwalowych, m.in. na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tak będzie dziś, tj. w środę, 12 czerwca. O 16:30 i 17:00 projekcje dwóch filmów: „Moja siostra” produkcji polskiej, a także „Film okresowy” produkcji amerykańskich. O czym traktują? Mówi Marcin Olechnowski, z Zielonogórskiego Towarzystwa Edukacyjnego “Civilitas”, które jest organizatorem lokalnym festiwalu. Jutro z kolei produkcja szwedzko-ukraińsko-norweska pt. „Matczyna”. Film zostanie zaprezentowany w czwartek o 18:00 w Wegarniku. Po projekcji zaplanowana także dyskusja. Festiwal Watch Docs potrwa do 27 czerwca.

  TERAZ GRAMY W INDEXIE

  Back to top button
  0:00
  0:00