2024-05-17

  Do Drzonowa na Noc Muzeów bezpłatnym autobusem

  W sobotę, 18 maja akcja Noc Muzeów. Placówki kulturalnie, które biorą udział w akcji to: Muzeum Ziemi Lubuskiej, Biblioteka Norwida, ale także od wielu lat Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na Latynoską Noc. To będzie swoista podróż po Ameryce Łacińskiej. Rozpocznie się o 17:00 i potrwa do 23:00. Noc Muzeów także w Bibliotece Norwida. W programie m.in.: projektowanie mody inspirowanej ilustracjami Jana Marcina Szancera, tworzenie logo własnej modowej marki. Wydarzenie w Norwidzie w godz. 19:00-22:00. W Muzeum Wojskowym w Drzonowie motywem przewodnim będzie 80. rocznica bitwy o Monte Cassino. Rozpocznie się uroczyście o 18:00, od wystrzału z…
  2024-05-17

  Marcin Pabierowski: Uporządkowanie pogorzeliska w Przylepie to nasz priorytet

  Mija 10 dni od oficjalnego zaprzysiężenia Marcina Pabierowskiego na prezydenta Zielonej Góry. Dni pracowitych – mówi nowy włodarz miasta. Bo cały czas trwają rozmowy oraz audyty. Prezydent Pabierowski, tak jak zapowiadał w trakcie kampanii, w pierwszej kolejności wziął pod lupę chociażby pogorzelisko w Przylepie.  Przy ul. Zakładowej wciąż znajduje się część odpadów – mówi Pabierowski. A miasto musi uporządkować także działkę sąsiadującą z pogorzeliskiem. Ile to może kosztować?  To oznacza nowe postępowanie przetargowe. Czy miasto może liczyć na wsparcie ministerialne? Prezydent Pabierowski zapewnia, że w najbliższym czasie planowane są spotkania w tym temacie z przedstawicielami rządu. My dopytujemy – czy…
  2024-05-16

  Wrócili, by improwizować. Wieczorem wystąpią z programem “Słowodaje”

  Improwizacja to sposób na życie! Przekonują entuzjaści występów improwizowanych, którzy dziś wieczorem wystąpią w Wegarniku. Wieczorem rozpocznie się spektakl improwizowany „Słowodaje”. Paliwa twórczego dostarczą artystom widzowie. Mówi Michał Malinowski jeden z artystów, którzy wystąpią w Wegarniku. Co pobudza błyskotliwość improwizatorów? Paweł Pieniążek podkreśla, że są to regularne treningi. Improwizatorzy podkreślają, że takie umiejętności przydają się także w życiu zawodowym. A jak im idzie na scenie? Sprawdzić będzie można dziś w Wegarniku. Początek spektaklu „Słowodaje” o 20:00. Oprócz Michała Malinowskiego i Pawła Pieniążka wystąpi też Kajetan Suder, a na klawiszach ich występ uświetni Jakub Gościniak.
  2024-05-16

  Rafał Kasza o Zielonej Razem: Klub robił wszystko, bym z niego odszedł

  – Czarę goryczy przelała decyzja, którą mi przekazano, że po pierwszej turze wyborów samorządowych mam zniknąć z otoczenia prezydenta Janusza Kubickiego – mówi o odejściu z klubu Zielona Razem Rafał Kasza. Tuż po zaprzysiężeniu radny, przed którym druga kadencja w ratuszu poinformował, że będzie radnym niezrzeszonym. Kasza mówi o pokojowym rozstaniu z dotychczasową formacją, ale w internecie nie brakuje krytycznych opinii dotyczących wiarygodności radnego, który z ugrupowania Janusza Kubickiego zdobył mandat radnego. Kasza podkreśla jednak, że decyzja zapadła między pierwszą, a drugą turą wyborów samorządowych. Rozmowa na 96 FM do zobaczenia w całości na wZielonej.pl.
  2024-05-15

  G. Maćkowiak: Zielony Ład to atak na interesy Polaków

  Czy Prawo i Sprawiedliwość jest za Zielonym Ładem – od takiego pytania rozpoczęła się środowa „Rozmowa na 96 FM”. Grzegorz Maćkowiak, radny miasta, mówi krótko – PiS jest za dobrymi rozwiązaniami dla Polski. A za takowy Zielony Ład nie do końca uważa. Jest on sprzeczny z interesami rolników – dodaje Maćkowiak. Według Maćkowiaka jest to wręcz atak na polskie rolnictwo. Przypomnijmy jednak – jeszcze niedawno Mateusz Morawiecki był za Zielonym Ładem. „Rozmowa na 96FM” od poniedziałku do piątku, zawsze o 9.30.

  TERAZ GRAMY W INDEXIE

  Back to top button
  0:00
  0:00