Pierniki zdecydowanie za Twarde! Enea Zastal BC znów przegrywa

Niemal miesiąc mija od ostatniego zwycięstwa koszykarzy Enei Zastalu BC Zielona Góra. Wicemistrzowie Polski w czwartek przegrali swój czwarty mecz w polskiej lidze. Podopieczni Olivera Vidina ulegli w Toruniu Twardym Piernikom 77:95.

Powiedzieć, że toruńska hala Zastalowi nie leży, to nic nie powiedzieć. Zielonogórzanie w Grodzie Kopernika przegrywają regularnie. Nie inaczej było i w czwartek, ale tym razem akurat potwierdziła się powtarzalnie słaba w ostatnim czasie gra biało-zielonych.

Było 6 minut i 41 sekund do końca czwartej kwarty, gdy za 3 punkty trafił Jarosław Zyskowski. Zastal przegrywał wtedy tylko jednym punktem, 71:72. Wydawało się, że lada chwila ekipa Vidina dogoni gospodarzy. Tymczasem przez następne 5 minut torunianie zdobyli aż 21 punktów, a Zastal tylko 2!

Na nic zdały się w tym czasie aż trzy przerwy na żądanie serbskiego szkoleniowca zielonogórzan.

25 punktów dla zwycięzców rzucił Maurice Watson, ale prawdziwym katem Zastalu był Aaron Cel. Były gracz ekipy zielonogórskiej zagrał na stu procentowej skuteczności i w sumie zdobył 24 punkty.

Gospodarze byli skuteczniejsi, zwłaszcza w rzutach z dystansu, wygrali też zbiórki. Najwięcej punktów dla Zastalu – 20 zanotował Jarosław Zyskowski.

Przed Zastalem teraz maraton w hali CRS. Od poniedziałku do kolejnej niedzieli zielonogórzanie rozegrają aż trzy spotkania. Pierwsze w ramach ligi VTB z Niżnym Nowogrodem.