WAŻNEZIELONA GÓRA:

Nareszcie! W niedzielę otwarcie ścieżki rowerowej Zielona Góra-Nowa Sól

Już jest, a za kilka dni zostanie oficjalnie oddana do użytku. W najbliższą niedzielę nastąpi otwarcie ścieżki rowerowej, która połączy Zieloną Górę, Otyń i Nową Sól. Z tej okazji władze miast szykują atrakcje. 

Punktem kulminacyjnym będzie godzina 12.30. Właśnie o tej porze do Zatonia mają dojechać rowerzyści, którzy wystartują zarówno z placu Bohaterów z Zielonej Góry jak i z Nowej Soli. A w Parku Książęcym odbędzie się piknik. Mówi prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Rowerzyści spotykają się o godz. 11.00 spotykają się na placu Bohaterów, o 11.30. W tym czasie odbędzie się przejazd rowerzystów z Nowej Soli do Zatonia. O 12.30 spotkają się obie grupy. Po tej godzinie dla chętnych zostanie zorganizowana wyprawa do Parku Technologicznego Interior w Nowej Soli, tam też są zaplanowane atrakcje dla wszystkich. A następnie będzie można pojechać na most w Stanach.

W budowę ścieżki, oprócz Zielonej Góry i Nowej Soli, zaangażowały się także: samorząd Otynia oraz starostwo nowosolskie. Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski dodaje, że warto było czekać na zakończenie tej inwestycji.

Ścieżki rowerowe powinny łączyć nie tylko samorządy, ale i mieszkańców. Z tym projektem bywało różnie, ale liczy się samorządowa skuteczność miasta Zielona Góra, miasta Nowa Sól, powiatu nowosolskiego i gminy Otyń. Trwało to trochę czasu, ale udało się. 

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowe medale i skarpetki. Dodajmy, że ścieżka rowerowa ma około 11 kilometrów długości.

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00