PIŁKA NOŻNA:SPORT:

To będzie największa piłkarska impreza w historii regionu!

Od 24 do 27 października hala CRS stanie się domem dla reprezentacji Polski w futsalu. Biało-czerwoni powalczą w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw świata.

Rywalami Polaków będą reprezentacje Gruzji, Finlandii i Hiszpanii. W tej kolejności będą też rozgrywane mecze, których stawką jest walka o miejsce w gronie uczestników futsalowego mundialu.

Robert Skowron, prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej podkreśla, że to największa impreza piłkarska w historii naszego województwa.

Powiem tak: jest to w historii piłkarstwa lubuskiego największa impreza, którą organizujemy. Były mecze międzypaństwowe na trawie, był pojedynek eliminacyjny w kategorii U-16, ale to nie były imprezy tej rangi. Musimy się do tej imprezy w październiku solidnie przygotować.Robert Skowron, prezes LZPN

Futsal w wydaniu reprezentacyjnym gościł już dwukrotnie w Zielonej Górze. W hali CRS rozgrywano tzw. Turniej Czterech Narodów, w 2014 roku oraz przed trzema laty towarzyskie pojedynki z Belgią. Prezes Skowron zapewnia, że te ostatnie mecze skradły serca biało-czerwonych.

Zakontraktowanie tak dużej imprezy, jak ten turniej eliminacyjny, udało się dzięki tym sukcesom, gdy nasi futsaliści odnosili. Oni mieli cichą prośbę, by Zielona Góra była organizatorem jakiegoś dużego turnieju.Robert Skowron, prezes LZPN

Awans do kolejnej rundy eliminacji wywalczą dwa zespoły. Terminarz gier Polaków i całą rozmowę z Robertem Skowronem znajdziecie poniżej.

Terminarz rozgrywek:

24.10

Hiszpania – Finlandia     17:00

Polska – Gruzja              20:00

25.10

Gruzja – Hiszpania           17:00

Polska – Finlandia            20:00

27.10

Finlandia – Gruzja            17:00

Hiszpania – Polska          20:00

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X