PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Wiosenne granie w A-klasie: Sparta zaczęła od zwycięstwa

Po pucharowym zwycięstwie nad Ikarem Zawada, podopieczni Szymona Czarnego podejmowali Avię Siedlnica na inaugurację wiosennych zmagań w A-klasie. Przyzwoita gra Sparty, przyniosła w pełni zasłużone zwycięstwo 2:0 (0:0) w Łężycy.

Gospodarze od początku narzucili swój styl gry. Na prowadzenie mogli wyjść już w pierwszej połowie meczu. Okazje były, ale do szatni oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę rywalizacji, gospodarze rozpoczęli z wysokiego “C”. Do siatki rywala trafił Łukasz Chabiniak. Goście próbowali odpowiedzieć bramką wyrównującą, jednak w doliczonym czasie gry, dzięki drugiemu trafieniu, wygraną przypieczętował Paweł Szpynda.

Z wyniku i czystego konta bramkarza zadowolony był trener gospodarzy Szymon Czarny.

Gdybyśmy byli skuteczniejsi, to mecz byśmy już do połowy pozamykali. My prowadziliśmy grę, goście mieli kontry, które spełzły na niczym. Zero z tyłu też jest ważne, bo obrona się zmieniła względem jesieni.

Trener gości żałował problemów kadrowych, z którymi zmaga się Avia.

Zabrakło nam podstawowych zawodników. U nas w soboty często zawodnicy pracują. Nie mieliśmy optymalnego składu, przyjechaliśmy w jedenastu. W 90 minucie, gdy mieliśmy setkę mogliśmy ją wykorzystać i byłoby 1:1, a tak w 92 min. dostaliśmy na 2:0. Brakuje nam kadry. Zagraliśmy tym, co mieliśmy. Mogę chwalić zespół za walkę.

Następne spotkanie Sparta rozegra na wyjeździe, w kolejną sobotę, 23 marca o 15:30, na wyjeździe z Odrą Klenica.