Nieudana pogoń akademików

Udanie rewanżuje się Legnica

PKM Zachód Persa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego nie najlepiej rozpoczyna rundę rewanżową Dolnośląskiej II Ligi Futsalu. Zielonogórzanie przegrali u siebie z Wietrzak Team Legnica 2:3. To druga z rzędu porażka we własnej hali.

Siłą legniczan są kontry. To właśnie z nich padły trzy bramki, w tym pierwsza, którą w 5. minucie zdobył Robert Horbal. Kilka chwil później zdołał wyrównać Michał Greszczyk, ale na przerwę prowadząc schodzili goście, bowiem kolejnego gola dla Legnicy zdobył Kamil Kalicki.

Po zmianie stron ponownie do remisu doprowadził Greszczyk, ale radość akademików nie trwała długo. Ostatnią, jak się miało potem okazać, bramkę zdobył Paweł Wyżga, wykorzystując zamieszanie pod bramką Macieja Dudka. AZS w ostatnich minutach próbował gry bez bramkarza, ale ostatecznie nie udało się ponownie wygrać z Legnicą i trzy punkty zostały wywiezione na Dolny Śląsk.

Z przebiegu meczu to my bardziej zasłużyliśmy na wygraną. Legnica wykorzystała swoje sytuacje. My nie byliśmy tak skuteczni. Szkoda, że nie udało doprowadzić do remisu, sam miałem dobrą piłkę, chyba na sekundę przed końcem. Legniczanie przyjeżdżają, ogrywają nas, a my nic sobie z tego nie robimy. Musimy zacząć wygrywać mecze, jeszcze przed ich rozpoczęciem. Michał Greszczyk, zawodnik AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego

Więcej informacji o meczu w poniedziałek na antenie Radia Index. Program “Szatnia akademików” startuje o godzinie 13:00.

PKM Zachód Persa AZS – Uniwersytetu Zielonogórskiego – Wietrzak Team Legnica 2:3 (1:2)

6′ Robert Horbal

10′ 27′ Michał Greszczyk