KULTURA:

O wzlotach i upadkach w improwizacji – Inicjatywa Sceniczna Fruuu [Inwazja Kultury]

W Inicjatywie Scenicznej Fruuu – wielkie zmiany i wiele nowości. Urszula Jurkiewicz, wcześniejsza prezeska organizacji, ustąpiła miejsca Patrykowi Cyplikowi. Nie kończy jednak swojej przygody z improwizacją sceniczną.

Z nowymi władzami Fruuu uruchomi nowe projekty i wprowadzi nowe pomysły.

Ruszamy na przykład z występami w nowym miejscu na zielonogórskiej mapie imprezowej. Będą odbywać się w Fabryce. Zainaugurujemy to wszystko naszym występem 3 października. To jest czas, kiedy artyści wybudzają się ze snu letniego.Urszula Jurkiewicz, Inicjatywa Sceniczna Fruuu

Mowa o występie „Ula i Patryk improwizują”, który odbędzie się 3 października o 20:30 w klubie Fabryka przy Moniuszki 16.

Pewne rzeczy muszą jednak pozostać niezmienne, dlatego Fruuu nadal prowadzi warsztaty improwizacji. Odpowiada za nie Patryk Cyplik. Zajęcia zaczną się w październiku, a będą odbywać się w poniedziałki i wtorki o 17:00 w Krzywym Kominie przy Fabrycznej 13 B.

Improwizacja sceniczna była i jest formą terapii. Ale jak uważa Ula – to odpowiedź na całe zło tego świata:

Impro uczy bycia otwartym, dystansu do siebie, dystansu do świata. I tego, żeby pozwalać sobie na popełnianie błędów. Coś, co moim zdaniem bardzo kuleje w systemie edukacji – błąd jest nacechowany bardzo negatywnie. Co jest dla mnie absurdem, bo błąd jest przecież nieodłączną częścią rozwoju. Staropolskie przysłowie mówi: „jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz”. Przewrócenie równa się błąd – coś, co jest nam potrzebne. Urszula Jurkiewicz

O improwizacji scenicznej i innych działaniach Fruuu – w całej rozmowie. Z Urszulą Jurkiewicz rozmawiała Karina Nicińska.

Urszula Jurkiewicz – cz. 1

Urszula Jurkiewicz – cz. 2

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00