KULTURA:LUBUSKIE:

Kozzi Film Festiwal 2020 przełożony na wrzesień. W programie – pokazy filmów, spotkania, koncerty

Gdyby nie epidemia, prawdopodobnie teraz w Zielonej Górze i Żarach kończyłyby się przygotowania do kolejnego Festiwalu Filmu i Teatru. Organizatorzy nie zrezygnowali z wydarzenia, ale przełożyli je na wrzesień. Zapewniają, że tak jak w poprzednich edycjach, program festiwalu będzie bogaty.

Stałym patronem festiwalu co roku jest Maciej Kozłowski – aktor, który był związany z naszym regionem. Pochodził z Kargowej. W trakcie wydarzenia są wspominane również dwie inne postacie ze świata filmu, teatru czy literatury. W tym roku padło na Kalinę Jędrusik i Bogumiła Kobielę.

W ramach forpoczty festiwalowej, czyli jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu, zamierzamy przybliżyć i Bogumiła Kobielę, i Kalinę Jędrusik. Oczywiście przypomnieć również postać Macieja „Kozzi” Kozłowskiego. Mamy do dyspozycji szereg książek, które się ukazały i dotyczą postaci związanych z tegoroczną edycją. Jest też szereg filmów, spektakli teatralnych.

Program imprezy jest podzielony na kilka bloków, np. pokaz współczesnych filmów niemieckich, nagrodzonych na festiwalu w Cottbus, seanse kina akcji czy omówienia filmów przygotowane przez krytyków sztuki.

Pojawią się dwie osobiste ścieżki. Jedną od kilku lat przygotowuje ks. prof. Andrzej Draguła. Jest to kino francuskie. I coś, myślę, nowego: cykl, który nazywa się „Kino według Łukasza Maciejewskiego”. To najciekawsze jego zdaniem role drugoplanowe w polskim filmie ostatnich lat.

Gościem specjalnym będzie aktor Marian Opania. W trakcie festiwalu odbędą się projekcje filmów z jego udziałem. Artysta wystąpi też z recitalem – zaśpiewa piosenki Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy.

6. Festiwal Filmu, Teatru i Książki „Kozzi, Kobiela, Jędrusik” odbędzie się między 10 a 13 września w Zielonej Górze, Żarach i Wiechlicach. Głównym organizatorem jest biblioteka Norwida i stowarzyszenie “Kozzi Film Festiwal”. W wydarzenie zaangażowany jest również Żarski Dom Kultury i Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: