FILM:ZIELONA GÓRA:

“Jeden gniewny człowiek” i “Śniegu już nigdy nie będzie”. Na ostro czy łagodnie? [Filmopolis]

Dwa tytuły: “Jeden gniewny człowiek” i “Śniegu już nigdy nie będzie”, to rzeczywiście ryzykowna mieszanka na jeden wieczór filmowy.  Ale warto zobaczyć dobry film akcji z Jasonem Stathamem – prawdziwym twardzielem, żeby później docenić wrażliwość Żeni (Alec Utgoff) w metafizycznym obrazie Szumowskiej.

Te filmy dzieli wszystko! Różne światy, ludzie i sposób rozwiązywanie problemów. Jak to bywa z filmem sensacyjnym, trudności przed jakimi stają bohaterowie są rozwiązywane jednym cięciem noża czy maczety lub gorącą serią z broni automatycznej.  Tego sposobu oczywiście nie polecamy wcielać w życie. Jason Statham (H) gwarantuje bezpieczeństwo i wyjście z każdej opresji, ale z okazywaniem wrażliwości, facet ma poważne problemy.

Małgorzata Szumowska podpowiada widzom zupełnie inny wzór mężczyzny. Żenia, w świetnej interpretacji Aleca Utgoffa, jest czuły i wrażliwy. Jego ręce leczą oraz przynoszą ukojenie zagubionym kobietom i mężczyznom, którzy mają wszystko, prócz miłości i zrozumienia. Żenia jest dobry na wszystko: na samotność, kaca i żałobę.

Jaki mężczyzna trafi w wasze filmowe gusta? Idźcie i zobaczcie filmy! O gustach się nie dyskutuje, ale warto posmakować różne smaki. Polecamy i życzymy doskonałej kinowej uczty.

“Jeden gniewny człowiek” Magda Faron 7/10, Marcin Olechnowski 7/10.

reżyseria – Guy Ritchie
scenariusz – Guy Ritchie / Ivan Atkinson
gatunek – Thriller / Akcja
produkcja – USA / Wielka Brytania
premiera – 4 czerwca 2021 (Polska)

 

 

 

“Śniegu już nigdy nie będzie” Magda Faron 6/10, Marcin Olechnowski 7/10.

reżyseria – Małgorzata Szumowska
scenariusz – Małgorzata Szumowska / Michał Englert
gatunek – Dramat / Komedia
produkcja – Niemcy / Polska
premiera – 4 czerwca 2021 (Polska)

Kolejny odcinek FILMOPOLIS w każdy piątek po 14:00 na radiowym Facebooku i portalu wzielonej.pl

mat.prasowe
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X