AUDYCJE 96 FM:TEATRZIELONA GÓRA:

Teatr w domowym zaciszu – co zaprezentują zielonogórscy aktorzy? [Usłysz teatr]

Zamiast na widowni, siadamy w wygodnym fotelu i włączamy komputer. Lubuski Teatr wciąż gra spektakle, tyle że w internecie. Na wirtualnej scenie była już pokazywana bajka „W siódmym niebie”, a w przygotowaniu są następne spektakle.

Dorośli widzowie będą mogli zobaczyć sztukę „Ach, Odessa-Mama”. Dochód z płatnej transmisji zostanie przekazany Szpitalowi Uniwersyteckiemu.

To jest akcja pomocy skierowanej do naszego szpitala, gdzie powstaje oddział typowo covidowy. Brakuje jak zwykle w takich sytuacjach dużo pieniędzy, więc teatr oczywiście przyłącza się do pomocy. Będziemy grali 5 grudnia spektakl „Ach, Odessa-Mama”, nasz przebój.

Musical obejrzymy w sobotę, 5 grudnia o 19:00. Kolejnym przedstawieniem, z okazji mikołajek, będzie „Akademia Pana Kleksa” w niedzielę, 6 grudnia o 12:00.

Lubuski Teatr nieustannie przygotowuje też nowe propozycje dla widzów. Trwają próby do pokazu sztuki „Revolutionary Road” w reżyserii Cezarego Ibera. Jak wyglądają od strony technicznej?

Teatry generalnie przymierzają się do zakupu sprzętu, oprogramowania, kamer, aparatów, mikrofonów, żeby na wszelki wypadek móc przynajmniej w takiej formie pracować i nieco się przebranżowić. Przechodzimy bardziej w stronę filmu, telewizji, internetu niż żywego teatru.

Z audycji „Usłysz teatr” na radiowym Facebooku dowiecie się też, co nowego pojawi się na afiszu Lubuskiego Teatru.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00