Kultura

16. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Park Experyment”

Już od 16 lat Międzynarodowe Spotkania Artystyczne “Experyment” są spotkaniami artystów i grup artystycznych, podczas których artyści mają okazję prezentować projekty artystyczne z niemal każdej dziedziny sztuki.  Hasłem przewodnim Festiwalu niezmiennie od lat jest sztuka bez granic.

W tym roku przestrzenią Festiwalu będzie historyczny park, w którym niegdyś znajdował się pałac, którego budowę rozpoczął Abraham Zbąski (sędzia poznański). Pozostałością jest historyczna brama wjazdową oraz Kazamaty, czyli zbąszyńskie piwnice. „Park Experyment” rozpocznie się we wtorek 5 lipca i potrwa do niedzieli 10 lipca.

W tym roku gościmy artystów z różnych stron Polski, ale również z: Niemiec, Włoch, Bułgarii, Japonii czy Stanów Zjednoczonych.
Podczas Festiwalu, niewątpliwie ciekawymi wydarzeniami będą warsztaty z kaligrafii i origami prowadzone przez Masakatsu i Barbarę Yoshida oraz warsztaty z ceramiki, które poprowadzą Rafał Wieczorek oraz Krzysztof Skrzypczak. Ostatni dzień Festiwalu będzie specjalnym dniem dla dzieci i ich rodziców.

Odbędą się warsztaty z tkaniny artystycznej „Kształty wody”, które poprowadzi Tomasz Dróżdż oraz warsztaty „Prawie po ścianie”, które poprowadzi Przemysław Szydłowski.  Nie zabraknie „Spotkań z Panią Muzyką”, które poprowadzi Ewa Kozioł. Zaprezentuje się także Pracownia Teatru Tańca MCKiE z Zielonej Górze w spektaklu „FAJFA”. Festiwal Experyment obfitować będzie także w różne działania artystyczne jak: film, teatr, koncerty plenerowe, wystawy,  instalacje, murale, performance, live act oraz street audio performance.

Rozległa przestrzeń parku daje wiele możliwości, które w tym roku będzie ogromnym polem do działań twórczych wszystkich zaproszonych artystów, którzy zaprezentują się podczas 16. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Park Experyment”.

Więcej informacji pod adresem  www.experyment-festival.pl

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: