ZIELONA GÓRA:

Zielona dla seniora – przyjazna czy nie?

Czy Zielona Góra jest miastem przyjaznym seniorom? Kim tak naprawdę jest senior? Jakie są jego potrzeby? Odpowiedziom na te pytania i wiele innych, poświęcone zostanie spotkanie „Zielona Góra dla Seniora” organizowane przez zielonogórskie organizacje pozarządowe.

– Chcemy, aby spotkania miały charakter cykliczny i na każdym z nich zostały wypracowane konkretne uwagi, dotyczące oferty dla seniorów w takich dziedzinach, jak: transport, usługi opiekuńcze, rozrywka czy rekreacja. Będziemy chcieli, aby w Zielonej Górze zaczęto postrzegać seniorów, jako osobną grupę konsumentów, a zatem, żeby modny stał się “silvermarketing” czyli lokalne miejsca i produkty na mapie Zielonej Góry dedykowane srebrnym klientom 55+ – mówi Barbara Marcinów z Ruchu Miejskiego.

Organizatorzy zwracają uwagę, że podczas ubiegłej kampanii wyborczej wielu kandydatów podkreślało wagę roli seniora w mieście i konieczność udoskonalenia polityki senioralnej, dlatego „Zielona Góra dla Seniora” to właśnie pierwsza powyborcza możliwość na działania w tym obszarze.

Warsztaty mają charakter otwarty i skierowane są zarówno do mieszkańców miasta, radnych, jak i urzędników.

Na spotkanie zapraszają: Zielona Pozarządowa, Ruch Miejski Zielona Góra, Zielonogórska Rada Działalności Pożytku Publicznego i OWES

Prowadzący spotkanie: Barbara Marcinów i Krzysztof Łoziński.

Kiedy i gdzie?

15 listopada, godz. 17.00 – mediateka Góra Mediów, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9).

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: