ZIELONA GÓRA:

Wokół parku technologicznego w Nowym Kisielinie: jest zainteresowanie inwestorów, a dojazd?

Sprawdzamy, co dzieje się w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Pytanie o to, czy w Nowym Kisielinie zamierzają zainwestować kolejne zagraniczne spółki, zadał jeden ze słuchaczy audycji „Prezydent na 96 FM”.

Obecnie w parku działa kilkanaście zakładów. W tym roku swoją siedzibę otworzyła firma informatyczna Transition Technologies PSC czy producent maszyn przemysłowych R&D Tech. Trwają za to rozmowy z potencjalnymi inwestorami, m.in. z Japonii i Turcji.

Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach podamy zielonogórzanom bardzo dobrą informację o dużej inwestycji zewnętrznej. Na tę chwilę nie możemy jeszcze zdradzić szczegółów. Będzie to ciekawa inwestycja. Rozmawiamy z wieloma inwestorami: i polskimi, i zagranicznymi, przyjeżdżają delegacje. Myślę, że Zielona Góra przeżywa bardzo dużą hossę, jeśli chodzi o inwestycje zewnętrzne. Staramy się, aby park był w 100% zagospodarowany. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić w ciągu najbliższych 2 lat.Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry

W sierpniu zostanie natomiast otwarta droga na terenie parku. Trasę o długości ponad kilometra za ponad 10 milionów złotych buduje krośnieńskie Przedsiębiorstwo Drogowe „Kontrakt”. To nie rozwiązuje jednak w pełni trudności z komunikacją. Zielonogórzanie dopytują, co dzieje się ze stacją kolejową w Nowym Kisielinie. Czy będą tam zatrzymywać się pociągi?

Od ponad roku korespondujemy z Urzędem Marszałkowskim w kwestii tego przystanku, który został wybudowany właśnie z myślą o Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Chcemy go uruchomić. Oczywiście jest to jeszcze kwestia do uzgodnienia z kolejami państwowymi, ale tak naprawdę tym obszarem zajmuje się Urząd Marszałkowski. Wystosowaliśmy też pismo do Przewozów Regionalnych, które są w gestii marszałka. Mam nadzieję, że w najbliższym rozkładzie jazdy zostanie uwzględniona możliwość zatrzymywania się pociągów na tym przystanku.Dariusz Lesicki

Do momentu, gdy decyzja zapadnie, przedsiębiorcy i mieszkańcy muszą korzystać z własnego transportu lub komunikacji autobusowej. Na terenie LPPT, przy Panattoni Park, miasto wprowadziło dwa dodatkowe przystanki.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00