ZIELONA GÓRA:

Weselny klimat! Ile kosztuje w Zielonej Górze?

Okres wakacyjny jest szczególnie gorący w branży ślubnej. Związki małżeńskie najczęściej zawierane są latem, a gdy jeszcze miesiąc ma szczęśliwą literkę “R”, to wszystkie soboty są już w nim zarezerwowane od dłuższego czasu.

W minionym roku Urząd Stanu Cywilnego w Zielonej Górze odnotował 255 ślubów konkordatowych oraz 430 cywilnych. Od stycznia bieżącego roku pary powiedziały sobie “tak” już ponad 400 razy. Nie zmniejsza się tendencja do wybierania miesięcy z literką “R”.

Tyle statystyk. Ile to wszystko kosztuje? Sala? Oprawa muzyczna? Ekipa, która nam ten wyjątkowy dzień uwieczni na zdjęciach i filmie?

Najpierw zaglądamy na salę weselną. Rozmawialiśmy z Kornelią Ropuszyńską, specjalistą ds. sprzedaży i marketingu w jednym zielonogórskich hoteli.

U nas w hotelu, generalnie nie ma jako takich opłat za wynajęcie sali. Natomiast, w zależności od tego czy są to przyjęcia weselne, czy jest to większe wesele, mamy różne propozycje menu. Koszt przyjęcia nie trwającego całą noc zaczynają się już od 69 złotych za osobę. Jeśli chodzi o całonocne imprezy, również nie pobieramy opłat za wynajęcie sali, ale menu zaczyna się od 199 złotych.Kornelia Ropuszyńska

Teraz o ludziach, którzy sprawią, że państwo młodzi wraz z gośćmi będą się dobrze bawić. Zespół? czy modny w ostatnich latach didżej? Za ile grają ci drudzy? To pytanie do Hektora Rudyka, znanego jako DJ’a Hektora, który obsługuje imprezy weselne w całym kraju.

Generalnie, jeżeli chodzi o koszta didżeja na wesele, to zaczynają się one od 1,5 tys. złotych, do 5 tys. zł Widełki tutaj są dosyć szerokie – myślę, że zależy to od doświadczenia i od tego, co dany DJ proponuje i czym dysponuje. DJ Hektor

Wyjątkowy dzień odbywa się w błysku fleszy. Zdjęcia masowo robią goście, ale to fotograf ma zrobić takie, które będą największą pamiątką.

Jeżeli chodzi o fotografię ślubną, to są to na pewno swego rodzaju widełki, w zależności od tego, czego klienci potrzebują. Pełen, kompleksowy pakiet ślubny to jest około 2-3, nawet do 5 tysięcy złotych. Andrzej Stawski

Do tego kamerzysta, który przysięgę czy pierwszy taniec uwieczni na filmie. Tutaj ceny są podobne i również w sporych widełkach cenowych.

Na koniec jeszcze jedna statystyka. Urząd Stanu Cywilnego odnotował zwiększenie zainteresowania zawieraniem ślubów cywilnych w plenerze. W tym roku odbyło się już 21 uroczystości poza budynkiem.

Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami w organizowaniu wesela. Jaki budżet? Na co zwrócić uwagę i czego unikać? Piszcie w komentarzach i na Facebooku. Oczywiście wszystkim młodym parom życzymy dużo miłości!

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X