ZIELONA GÓRA:

Schroniskowe wakacje: najmłodsi wolontariusze, przestrogi i apel

Wspominaliśmy o zmianach, jakie wprowadziło zielonogórskie schronisko. Nowy regulamin wolontariatu umożliwia opiekę nad zwierzętami także dzieciom. Jedną z najmłodszych pomocniczek jest 9-letnia Weronika, która opowiedziała o szczegółach swojego zajęcia.

Zadaniem dzieci zaangażowanych w wolontariat jest wyprowadzanie psów. Robią to pod nadzorem osób dorosłych.

Możemy z mamą same wybierać i brać psy na spacer. Mama wchodzi do kojców, ubiera te psy w szelki i same chodzimy. Wcześniej jeszcze chodziłyśmy do biura, podpisywałyśmy umowę i ktoś nam dawał psymówi Weronika.

Weronika przypomniała także o formie adopcji na odległość. Z tej możliwości pomocy zwierzętom skorzystano również w jej szkole.

Moja klasa zaadoptowała wirtualnie psa Kucyka. To była strona dotycząca starszych psów. Ja osobiście zaadoptowałam wirtualnie Arona.

Wolontariat dzieci może być wstępem do uzyskania statusu samodzielnego opiekuna. Zostają nim osoby powyżej 16. roku życia. Aby wesprzeć schronisko, należy wysłać mail na adres wolontariat.schroniskozg@gmail.com lub zadzwonić pod jeden z numerów: 536 862 613 albo 536 860 033.

Katarzyna Sobieszek, rzecznik stowarzyszenia Inicjatywa dla Zwierząt dodaje, że letnie miesiące nie są łatwe dla schroniska. W placówce przybywa bezdomnych czworonogów. Stąd propozycja adopcji bądź utworzenia domu tymczasowego.

Ludzie w bardzo nieodpowiedzialny sposób postępują z kotami. Zabierają kocicom małe koty i porzucają je albo w reklamówkach, albo w kartonach. Często te koty trafiają do nas ledwo żywe. Idzie dużo pieniędzy, by je wyleczyć, a i tak umieralność niestety jest dość spora. Jeśli więc ktoś z Państwa chciałby mieć koty, zapraszamy do adopcji i do tego, by zostać domem tymczasowym. Psów niestety też jest coraz więcej. Katarzyna Sobieszek

Szczegóły o wolontariacie, najbliższych wydarzeniach w schronisku i opiece nad zwierzętami w trakcie wakacji – w poniższej rozmowie.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: