SPORT:WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Nie tylko politycy chwycili za rakiety! Narodowy Dzień Tenisa w Zielonej Górze [WINOBRANIE 2020]

Winobranie to nie tylko promocja tradycji winiarskich czy wydarzenia kulturalne. Towarzyszą mu również imprezy sportowe. W tym roku organizacja święta zbiegła się w czasie z Narodowym Dniem Tenisa. Zielona Góra jest jednym z dziesięciu miast, w którym odbywają się rozgrywki na kortach.

Z okazji Narodowego Dnia Tenisa na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji można było zobaczyć m.in. mecze VIP-ów. W szranki z politykami z Gorzowa Wielkopolskiego stanął prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki i Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR-u.

To jest też takie połączenie, bo ja jestem praworęczny, prezydent jest leworęczny. Ja mam za zadanie trochę więcej biegać, aczkolwiek prezydentowi też dobrze wychodzi bieganie i zagrywanie ciężkich, takich specyficznych piłek. Myślę, że ma smykałkę. To jest też taka fajna forma odreagowania stresu –granie czy bieganie. Może mi się uda kiedyś namówić prezydenta i pojedziemy na Mistrzostwa Polski samorządowców. Myślę, że nie bylibyśmy tam bez szans.

Po tie-breaku zwyciężyli zielonogórzanie! Jak żartowali, wzięli w ten sposób rewanż za przegraną żużlowców Falubazu w lubuskich derbach.

W całym kraju, w ramach Narodowego Dnia Tenisa spotkać można reprezentantów kraju, którzy swoją wiedzą dzielą się z najmłodszymi adeptami tenisa, a także biorą udział w meczach pokazowych. Do Zielonej Góry przyjechała Martyna Kubka, wychowanka GKT Nafty Zielona Góra. Za rakiety chwycili także sportowcy znani z innych dyscyplin, m.in. kapitan Stelmetu Łukasz Koszarek i były tenisista stołowy, obecnie trener ZKS-u Palmiarni Zielona Góra, Lucjan Błaszczyk.

polcontrol_baner_01

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: