ZIELONA GÓRA:

Nowa firma zainwestowała w Nowym Kisielinie. Zatrudni ok. 70 osób

Jedna z największych firm logistycznych na świecie – Kuehne + Nagel – rozpoczęła swoją działalność w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie. Jest to już 28. lokalizacja firmy w Polsce.

Kuehne + Nagel będzie świadczyć usługi logistyczne dla CNH Industrial – firmy z branży motoryzacyjnej. Głównie chodzi o przygotowanie do wysyłki części zamiennych do samochodów ciężarowych, a w przyszłości – do maszyn rolniczych.

O wyborze Nowego Kisielina jako lokalizacji przedsiębiorstwa zdecydowało m.in. położenie geograficzne – wyjaśnia Christophe le Corre, dyrektor logistyki firmy Kuehne + Nagel.

Drugi powód to oczywiście dostęp do autostrady. Niedaleko jest A2, więc dostawy do Niemiec są idealne. I ostatnia rzecz: firma Panattoni ma wszystkie parametry, których potrzebujemy aby składować produkty naszego klienta.Christophe le Corre

Kuehne + Nagel jest dwudziestą drugą firmą na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Cieszę się, że jest to branża logistyczna, bo na uniwersytecie logistyka bardzo mocno się rozwija. Jest więc potencjalne zainteresowanie. Myślę, że w tym momencie w firmie, która zatrudni 70 osób, częścią z nich będą absolwenci naszego uniwersytetu.Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry

W tej chwili w firmie pracuje już ponad 20 osób. Kolejnych kilkadziesiąt ma znaleźć zatrudnienie na przełomie marca i kwietnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: