ZIELONA GÓRA:

Nauka w wakacje?! Tylko w piknikowej, urodzinowej atmosferze!

Półokrągłe namioty, a w nich – laboratoria i mobilne planetarium. Oprócz tego prezentacje bogactwa okolicznej przyrody przygotowane przez Lasy Państwowe, nauka programowania robotów czy strefa sportu. Wszystko to znalazło się w naukowo-rozrywkowym miasteczku z okazji III Pikniku Naukowego Centrum Nauki Keplera.

Instytucję tworzą dwie placówki: Centrum Przyrodnicze i Planetarium Wenus. Są niemal rówieśnikami – najpierw w 2015 r., podczas Winobrania zaczęło działać Centrum Przyrodnicze. Planetarium dołączyło 22 października. I właśnie na te podwójne urodziny CNK gromadzi w jednym miejscu najciekawsze naukowe atrakcje.

Liczymy na to, że odwiedzą nas nie tylko osoby z Zielonej Góry, ale również mieszkańcy pozostałej części regionu lubuskiego, a być może i nawet trochę szerzej. Zorganizowaliśmy pięć stref tematycznych, każdą poświęconą zagadnieniom z innej dziedziny nauki. Będą ciekawe pokazy naukowe, konkursy dla różnych grup wiekowych. Myślę więc, że każdy kto nas odwiedzi, będzie zadowolony. Wyjdzie od nas zarówno z bagażem nowej wiedzy, jak i fajnej zabawy.Krzysztof Rosiński, kierownik Centrum Nauki Keplera

III Piknik Naukowy odbywa się pod hasłem „Ziemia – zielona wyspa we Wszechświecie”. Oczywiste jest więc, że skupi się na temacie ochrony środowiska. Ponieważ jednak częścią przyrody jest też człowiek, dowiemy się jak prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia.

Miejscem imprezy jest parking przed Centrum Przyrodniczym. Święto potrwa od godziny 12:00 do 19:00.

źródło: tvzg.pl

Zobacz więcej
Back to top button
X