ZIELONA GÓRA:

Miasto szykuje atrakcje na Dolinie Gęśnika

Nowe atrakcje związane głównie z tzw. małą architekturą planowe są w Dolinie Gęśnika. Mowa o tzw. nowym odcinku od ulicy Batorego do Sulechowskiej w pobliżu plaży i oczka wodnego.

Co w ramach tej inwestycji będzie zrealizowane? O tym Monika Krajewska z Departamentu Inwestycji Miejskich w zielonogórskim magistracie.

Powstanie duże urządzenie rekreacyjne: linowo-wspinaczkowe dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Do tego ustawione zostaną murowane grille. Będzie regulamin, jak korzystać z tych grilli i będzie można dodatkowo spędzać czas na świeżym powietrzu. 

W tej chwili trwa procedura przetargowa, miasto z pięciu ofert ma wyłonić tę najkorzystniejszą. Ta opiewa na kwotę ok. 300 tysięcy złotych.

Jesteśmy na etapie wyłonienia wykonawcy. Mam nadzieję do końca miesiąca podpisać umowę, mamy 90 dni od dnia przekazania placu budowy na realizację inwestycji. W czerwcu powinno być już wszystko gotowe i powinniśmy korzystać. 

Jeśli chodzi o drugą część Doliny Gęśnika, umiejscowioną przy Wagmostawie, miasto na razie nie planuje tam żadnych prac.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00