ZIELONA GÓRA:

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…”. Miejska Wigilia w Zielonej Górze

Było niebywale zimno, ale wszystkich rozgrzała przedświąteczna atmosfera. Zapach potraw, blask ozdób i świateł oraz muzyka góralskiej kapeli „Ciupaga” – to towarzyszyło zielonogórzanom na miejskiej Wigilii. Spotkali się przed ratuszem, aby wspólnie przeżywać czas nadchodzącego Bożego Narodzenia.

Życzenia złożył prezydent Janusz Kubicki:

Przed nami jedne z najważniejszych świąt – święta Bożego Narodzenia. Usiądziemy razem przy wigilijnym stole, połamiemy się opłatkiem. Pozwólcie, że z tej okazji będę życzył wam wszystkim, abyście te święta spędzili w radosnej, rodzinnej atmosferze, wspólnie zaśpiewali kolędę. I pamiętajcie o tym, że w życiu najważniejsza jest rodzina, wspólnota. Życzę wam dużo zdrowia i wspaniałych, wesołych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia.Janusz Kubicki

Po poświęceniu opłatków, którymi podzielili się radni i zielonogórzanie, kilka słów miał także biskup Tadeusz Lityński. W przemówieniu nawiązał do tegorocznej 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Wszystkie nasze zwyczaje, które łączą się z naszymi rodzinnymi tradycjami, a są związane z Bożym Narodzeniem, nie mają swojego źródła tylko w wydarzeniu religijnym, jakim było przyjście na świat Bożego Syna. W naszej, polskiej tradycji jest to również wyraz jedności i wiary. W tym roku jubileuszu odzyskania niepodległości zauważamy, że za tę tradycję, kultywowanie tych zwyczajów, wielu płaciło wysoką cenę. ks. Tadeusz Lityński, biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Biskup życzył mieszkańcom oraz przyjezdnym otwartości i miłości, takiej jak w świąteczne dni. – Niech Bóg wszystkim błogosławi – zakończył wypowiedź.

Ponadto na miejskiej Wigilii pojawili się harcerze. Na ręce prezydenta miasta przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, które w tym roku przywieźli z Pragi.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: