KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Kończy się Adwent. Przez cały ten okres nasi muzycy śpiewali z Mozilem

Im bliżej Bożego Narodzenia, tym coraz częściej słyszymy świąteczne piosenki. Muzyczny prezent na Gwiazdkę przygotowało Stowarzyszenie Artystów „Zdolni do Wszystkiego”, które w ostatnim czasie intensywnie współpracowało z Czesławem Mozilem.

Razem z liderem zespołu Czesław Śpiewa młodzi, lokalni muzycy wzięli udział w projekcie „Grajkowie Przyszłości”. Uczestniczyli w nagraniu płyty, która jest rodzajem muzycznego kalendarza adwentowego, składa się bowiem z 24 utworów.

Czesław Mozil oczywiście jest bardzo istotną częścią tego projektu. Akurat w przypadku płyty „Grajkowie Przyszłości” to on odezwał się pierwszy do nas, jako że szukał, obserwował młodych ludzi, młodych nauczycieli, młodych muzyków. Zadzwonił do mnie w lipcu i stwierdził, że Zielona Góra jest odpowiednim miejscem, żeby zrobić taki projekt. W nagraniu udział wzięły również dzieci ze szkół z Głogowa i Legnicy, ale trzon stanowi Zielona Góra.Michał Mogiła, prezes Stowarzyszenia Artystów „Zdolni do Wszystkiego”

Do każdej z piosenek powstał teledysk, a ukoronowaniem projektu będzie premiera klipu do ostatniego utworu z płyty.

Sam Czesław mi powiedział, że gdy nagrywaliśmy tę kolędę, słuchał z żoną tego nagrania. Tak ich to poruszyło, że się popłakali. Stwierdzili, że właśnie ta nasza zielonogórska kolęda będzie wypuszczona jako ostatnia w tym kalendarzu adwentowym – 24 grudnia, w Wigilię.Michał Mogiła

Słowa kolędy napisał Michał Zabłocki – autor tekstów m.in. do piosenek Grzegorza Turnaua, a sam Czesław Mozil odpowiada za muzykę i wykonanie utworu. Śpiewa go razem z wokalistką Malwiną Jachowicz, akompaniuje im zaś zespół instrumentalny pod kierunkiem Michała Mogiły.

Z całej rozmowy dowiecie się również o świątecznym koncercie, który zabrzmi 30 grudnia o 19:00 w kościele w Starym Kisielinie.

Michał Mogiła

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X