ZIELONA GÓRA:

Hulajnogi a centrum miasta: Czy jest bezpiecznie?

Bezpieczne czy stwarzające zagrożenie dla pieszych? Temat hulajnóg, a dokładnie sposobu, w jaki korzystają z nich zielonogórzanie wywołuje dyskusje właściwie od momentu, gdy można było z nich korzystać w naszym mieście. 

Ile osób, tyle opinii. Są tacy, którzy twierdzą, że korzystanie z hulajnóg usprawnia poruszanie się po mieście. Znajdzie się i taka grupa, która będzie miała zdanie przeciwne.

O komentarz poprosiliśmy Krzysztofa Staniszewskiego z Departamentu Zarządzania Drogami w zielonogórskim magistracie. Czy nasz rozmówca byłby za wprowadzeniem zakazu korzystania z tych jednośladów na deptaku, lub w ścisłym centrum Zielonej Góry?

Ja bym tak nie robił. Jeśli chcemy, żeby ludzie się przesiadali z samochodów na inny tym transportu to pamiętajmy, że przejazd przez deptak w dużym stopniu ułatwia komunikację między poszczególnymi  częściami naszego miasta. Często przejeżdżamy przez deptak, a to w dużym stopniu skraca nam drogę. 

Staniszewski dodaje, że problemem mogą być użytkownicy hulajnóg, którzy nie liczą się z prędkością poruszenia po mieście.

Rzeczywiście jest problem, że gdy jest zagęszczenie pieszych, to rowery i hulajnogi powinny jechać wolniej. Tego musimy się nauczyć, że jak wjeżdżamy w jakąś strefę, to powinniśmy się poruszać spokojniej. 

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czekamy na komentarze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00