ZIELONA GÓRA:

W grupie raźniej, zwłaszcza gdy nie wszystko dobrze. Wsparcie dla kobiet w trudnych związkach

Problemy psychologiczne są tematem tabu. Tymczasem, by zrobić pierwszy krok na drodze do lepszego życia, trzeba przełamać milczenie. Istnieją formy wsparcia, które pokazują, że z rozmaitymi kłopotami nie jesteśmy pozostawieni sami sobie.

W Zielonej Górze funkcjonuje grupa wsparcia dla kobiet w trudnych związkach. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu. O idei grupy mówi Sandra Ossowska:

Założeniem przy tworzeniu takiego pomysłu było to, że kobietom między sobą będzie łatwiej się porozumieć. Ten wyznacznik płci jest taki dyskryminujący, ale jeżeli chodzi o wiek, to nie ma żadnych ograniczeń.Sandra Ossowska

Psycholog przyznaje, że problem trudnych związków wiąże się również z agresją pań, a nie tylko przemocą wobec nich. Niewykluczone, że na potrzeby mężczyzn także powstanie taka grupa.

W grupie można się przekonać, że świat trudnych relacji czy przemocy w tych relacjach nie jest czarno-biały. Stereotypowo mamy taki obraz faceta w białej koszulce, który bije żonę, ona nie ma nic do gadania, jest uległa i chowa się po kątach z siniakami. A to nie wygląda w ten sposób. Przemoc jest bardzo różna – od wysublimowanych form psychicznych do ciężkiej przemocy fizycznej. Same relacje też wyglądają różnie. Są kobiety, które powtarzają relacje, które są dla nich krzywdzące. Są i kobiety, które zachowują się agresywnie.Sandra Ossowska

Sandra Ossowska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: