KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Festiwal „Proza Poetów” niemal na każdy temat

Trwa 8. Festiwal Literacki Proza Poetów im. Anny Tokarskiej. Dzisiaj w sali im. Janusza Koniusza Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C.K. Norwida zaplanowano spotkanie z Dorotą Masłowską.

Jedna z najbardziej utalentowanych pisarek młodego Zieloną Górę odwiedzi dziś o 18:00. Jutro zaś zaplanowano spotkanie z Mariuszem Szczygłem.

Reportażystą, czechofilem, mimo, że część osób zareagowała na tę informację stwierdzeniem: przecież był niedawno. Prawda jest taka, że po raz ostatni był w 2011 r. przy okazji książki “Gottland”. Powstały w międzyczasie nowe rzeczy.dr Andrzej Buck, dyrektor WiMBP Norwida

Andrzej Buck będzie gospodarzem spotkania ze Szczygłem, który w tym roku wydał nową książkę „Nie ma”. To zbiór rozmów o przemijaniu.

Znakomite, wymyślane teksty o odchodzeniu. Nie ma użalania się na ten temat. On ma taką deklarację, że każdy dzień może być tym ostatnim i w związku z tym ma sprawy poukładane i jest pogodzony z tym procesem odchodzenia. To bardzo ciekawa książka.dr Andrzej Buck, dyrektor WiMBP Norwida

Z pewnością nie zabraknie także pytań o Czechy, których Szczygieł jest znawcą i pasjonatem. To spotkanie również rozpocznie się o 18:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują nieodpłatne wejściówki.

Szerszej publiczności Szczygieł jest znany jako gospodarz pierwszego w historii polskiej telewizji programu o charakterze talk-show “Na każdy temat”.

Więcej o festiwalu w całej Rozmowie na 96 FM z Andrzejem Buckiem na portalu wZielonej.pl.

Rozmowa na 96 FM 19-11

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: