WAŻNEZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Eliminacje MIMP: Świetny Curzytek. Borowiak bez awansu

Michał Curzytek z awansem do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W rundzie eliminacyjnej rozegranej w czwartek na torze w Zielonej Górze junior Enei Falubazu zdobył 13 punktów i zajął drugie miejsce za Oskarem Paluchem ze Stali Gorzów, który wygrał z dorobkiem 14 punktów.

Awans wywalczyli też Sebastian Szostak z Ostrovii Mateusz Dul z Orła Łódź (obaj 11 pkt.). Posłuchajmy Michała Curzytka.

Cieszę się z tych zawodów, bo myślę, że tutaj była najmocniejsza grupa. Od początku dobrze się czułem i miałem szybki motor. Gdyby nie jeden, trochę dziecinny błąd, to miałbym jeszcze więcej punktów. Tor był identyczny, jak na ostatnich zawodach młodzieżowych. Jest jednak inny niż na lidze.

Czterech żużlowców uzyskało po 10 punktów i o miano rezerwowego w finale rozegrano bieg dodatkowy. Wygrał go Kacper Pludra z Grudziądza.

Czwarty przyjechał w nim Maksym Borowiak. Junior Falubazu świetnie zaczął, od dwóch zwycięstw, ale dalej było już gorzej i ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu. Eliminacja w Rzeszowie, w której miał startować Dawid Rempała została odwołana z powodu opadów deszczu.