ZIELONA GÓRA:

Dworcowa otwarta, ale to nie koniec prac. Co chwalą, a co ganią kierowcy?

Można już przejechać ulicą Dworcową do dworca PKP. Na ostatnim odcinku zakończyły się prace. Trasa po remoncie była wypróbowana już w sobotę. Obserwacjami po przejażdżce podzielili się z nami kierowcy.

Otwarcie Dworcowej jest plusem dla taksówkarzy, którzy wrócili na postój przy samym dworcu. Wcześniej mieli swoje stanowiska po drugiej stronie ulicy – obok kontenerów, przez które byli słabo widoczni. Część zmotoryzowanych zwraca jednak uwagę, że na ocenianie warunków jazdy w tym miejscu jest jeszcze za wcześnie.

Kierowcy uważają też, że mylące może być oznakowanie drogi. Znaków jest za dużo, a w dodatku wprowadzają one w błąd. Tak jak w przypadku parkingu z miejscami dla osób z niepełnosprawnością.

Oddanie do użytku drogi nie jest jednak końcem prac. Nieczynny jest jeszcze tunel dla rowerów przy dworcu PKP (a w przejściu, którymi pasażerowie udają się na perony, obowiązuje zakaz jazdy rowerem) i budowane będzie zadaszenie między peronami a Centrum Przesiadkowym.

Przy Dworcowej została wyznaczona ścieżka rowerowa, która poprowadzi nas na ulicę Towarową. Ponadto przy budynku dworca kolejowego można skorzystać ze stacji Zielonogórskiego Roweru Miejskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: