ZIELONA GÓRA:

Daleki Wschód przenosi się do Zielonej Góry. W lipcu szósty konwent „Watcon”

Współcześnie niemal każde miasto ma swoje spotkanie wielbicieli fantastyki. Poznań słynie z Pyrkonu, Toruń ma Copernicon, a podwarszawski Nadarzyn jest gospodarzem Warsaw Comic Conu. Zielona Góra nie pozostaje w tyle – to właśnie tu odbywają się takie imprezy, jak Bachanalia Fantastyczne czy Watcon.

Watcon jest corocznym konwentem fanów kultury dalekowschodniej, szczególnie japońskiej mangi i anime. Wielu obecnych fanów grafiki tego rodzaju wyrastało na serialach animowanych, np. „Pokemon” czy „Czarodziejka z księżyca”. Tak machina fantastyki ruszyła i stworzyła okazję do wymiany zainteresowań, co stanie się również na Watconie.

Mamy zaproszonych kilku gości. Wśród nich znajdzie się dwoje cosplayerów – Asato i Keicho. Oprócz tego jest youtuberka, która słynie z mangi i anime, LenaleeNya. Myślę, że dużo osób przyjdzie na Watcon po to, by się z nią spotkać i porozmawiać.Paulina Bodzon, Wiktoria Latusek

Watcon będzie również imprezą pełna muzyki, konkursów, gier oraz paneli dyskusyjnych o mandze i anime. Rozpoczyna się 13 lipca w Krzywym Kominie przy ulicy Fabrycznej 13 i potrwa do 15 lipca. O konwencie posłuchacie w całym wywiadzie.

Paulina Bodzon, Wiktoria Latusek

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00