UCZELNIA:

Coaching i doradztwo filozoficzne w nocnej odsłonie

Zbliża się Noc Filozofów, czyli kilkanaście godzin wspólnych rozmów, zabaw, ale przede wszystkim rozwoju. Studenci wezmą udział w maratonie treningu intelektualnego, skorzystają z puli tematów, ale również będą mogli sami złożyć swoje propozycje.

Noc Filozofów na Uniwersytecie Zielonogórskim to wydarzenie zorganizowane przez studentów coachingu i doradztwa filozoficznego oraz opiekun Barbary Czardybon. Po rozwojowych Andrzejkach, nadszedł czas na to, aby spędzić całą noc w uczelnianych murach. Nie będą to wykłady, ale interakcja, akcja i reakcja.

– Na pewno będzie to taki wieczór, właściwie noc – refleksyjna. Będziemy prowadzić maraton treningu intelektualnego. On potrwa aż 12 godzin, dlatego że spotkamy się o godzinie 21:00 w czwartek i będziemy spędzać ze sobą czas do 9:00 rano dnia kolejnego, czyli do piątku – mówiła Barbara Czardybon.

To jedna z niewielu okazji, aby przebywać na Uniwersytecie Zielonogórskim w ciągu nocy. Dlatego też studenci są zainteresowani inną formą spotkania się, szczególnie, że nocą stajemy się niekiedy bardziej otwarci.

– Ja widzę to w taki sposób, że przyjdziemy na godzinę 21:00, usiądziemy w kółeczku, wszyscy się przedstawimy oczywiście i zaczną padać tematy. Jakieś tezy filozoficzne, na które będziemy rozmawiać, które będziemy starali się obalić lub potwierdzić. W planach jest również debata Oksfordzka. Podzielimy się na dwa obozy i postaramy się wymyślić, jakiś dość kontrowersyjny temat, żebyśmy mogli się wczuć w rolę, a także poćwiczyć trochę swojej empatii w stosunku do niektórych tematów – mówił student Jakub Małczak.

– Ciekawa akcja, ponieważ skoro jest Noc Filozofów, to z drugiej strony mi się kojarzy Noc Muzeów, takie właśnie maratony nocne. Ludzie się też bardziej w nocy otwierają, inne jest podejście trochę – dodał Marcin Kochan, również student.

Noc Filozofów odbędzie się na Uniwersytecie Zielonogórskim z czwartku 6 kwietnia, na piątek 7 kwietnia, w godzinach od 21:00 do 9:00, w sali 8 A, przy ulicy Wojska Polskiego 71 A.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00