AUDYCJE 96 FM:UCZELNIA:

Calina Piszcz Absolwentką Extra Października

Znamy już pierwszą laureatkę plebiscytu Absolwent Extra. Październik należy do Caliny Piscz. Z bardzo dobrym wynikiem ukończyła Wydział Prawa i Administracji na kierunku Prawo. Jednak za nim pojawiło się prawo marzyła o pracy w zawodach medycznych, zmieniła preferencje przedmiotów maturalnych stawiając na kierunki humanistyczne.

Jej największą pasją są zwierzęta, a w kwestii naukowej aktywnie zajmuje się ich  ochroną . Swoją pracę magisterską poświęciła właśnie tej tematyce a jej tytuł brzmiał: ,,Prawne aspekty ochrony zwierząt” jak sama mówi w tym temacie w Polsce jest jeszcze sporo do zrobienia.

Myślę, że tu bardzo ważna jest kwestia unormowania sytuacji prawnej zwierząt w naszej ustawie zasadniczej. Ponieważ w konstytucji odnosimy się do środowiska i to bardzo sporadycznie. Pisząc pracę zaproponowałam kilka zmian do ustawy jaką jest konstytucja, które gwarantowałby dbanie o dobrostan naszych zwierząt.

Studia dla Caliny, to także aktywny czas w kołach naukowych.

Trzeba wspomnieć o działalności w kołach naukowych. Wydział Prawa i Administracji daje szerokie możliwości w tym zakresie. Mamy siedem kół naukowych, każdy znajdzie coś dla siebie bo zakres tej prawnej tematyki jest bardzo szeroki. Działałam w Kole Prawa Konstytucyjnego, Praw Człowieka i Prawa Medycznego

 

Więcej o absolwentce października w cyklu “Gość na 96FM”

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00