ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

W. Sługocki: PiS jest przeszacowany w sondażach. My jesteśmy niedoszacowani

To już naprawdę ostatnia prosta wyborczej kampanii. Za kilkadziesiąt godzin rozpocznie się cisza wyborcza, a w niedzielę Polacy pójdą wybierać nowy parlament. Na finiszu walki o głosy gościem Rozmowy na 96 FM był Waldemar Sługocki.

Poseł Koalicji Obywatelskiej, szef tego ugrupowania w regionie spodziewa się, że największa opozycyjna formacja będzie w niedzielę bardzo blisko partii rządzącej.

To będzie bardzo porównywalny wynik, jeśli chodzi o nas i Prawo i Sprawiedliwość. Oni są nieco przeszacowani. 4 lata temu wygrywali w sondażach w sposób zdecydowany, a my byliśmy niedoszacowani. Różnica okazała się mniejsza od sondażowej. W tych wyborach jesteśmy podobnie niedoszacowani. Różnica będzie zdecydowanie mniejsza. 

Gdzie walcząca o głosy partia szuka jeszcze poparcia? Zdaniem Sługockiego rezerwy tkwią jeszcze w kobiecym elektoracie.

Polskie kobiety, które doznały wiele krzywd od władzy Prawa i Sprawiedliwości, jeżeli kobiety pójdą głosować, to myślę, że będą głosować za partiami opozycyjnymi. PiS pokazuje przez 8 lat, jak z pogardą traktuje kobiety i jak demoluje pewne wartości, jak chociażby kompromis aborcyjny.

Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00