ROZMOWA NA 96 FM:

Politologiczne prognozy wyborów samorządowych: to będzie starcie rządzących i opozycji

„Wszyscy na Janusza Kubickiego” to może być przewodnie hasło kampanii – tak o tegorocznych wyborach samorządowych w Zielonej Górze mówi Jarosław Macała, dyrektor Instytutu Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Oprócz rywalizacji będzie to sprawdzian siły partii.

To jest podstawowy test. Tu można zresztą widzieć linię podziałów – opozycja próbuje się konsolidować. W samorządach jest różnie, bo im niższy szczebel, tym wpływ polityków jest mniejszy. Działają komitety obywatelskie, kandydaci obywatelscy. Ale już w przypadku Zielonej Góry partie polityczne mają bardzo duży wpływ na wybory samorządowe. W przypadku województwa również. Wydaje się, że to będzie klucz tej rozgrywki. Nikt zresztą nie ukrywa, że kluczem będzie walka PiS-anty PiS, już tak upraszczając sprawę.Jarosław Macała, dyrektor Instytutu Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zdaniem politologa różne koalicje kandydatów do samorządu są korzystną sytuacją. Pokazują bowiem umiejętność współpracy, dzięki której można przełamać podziały na partie polityczne.

Więcej w całej rozmowie. Tam również temat programu „Rodzina 500+” i Sądu Najwyższego.

Rozmowa na 96 FM – Jarosław Macała

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: