LUBUSKIE:

Stypendyści! Nie przegapcie tych dat

Rok szkolny trwa, rok akademicki za pasem. Zbliżająca się jesień to czas, kiedy stypendyści zarówno ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, jak i uczelni wyższych powinni być czujni.

Rusza druga edycja Lubuskich Talentów, czyli programu stypendialnego, który realizuje samorząd  województwa. Wnioski można składać od 28 września. Warunki? Trzeba chodzić do szkoły w naszym województwie, mieć średnią ocen co najmniej 5,33, a także nie można być objętym innym programem stypendialnym.

To już druga edycja tego świetnego programu, realizowanego przy pomocy środków z Unii Europejskiej. Do 16 października każdy uzdolniony uczeń może zostać ambasadorem tych najlepszych lubuskich uczniów. To są szkoły podstawowe – klasy VII i VIII oraz licea ogólnokształcące. Do 16 października Lubuskie Talenty będą przyznawane.

Stypendia powędrują do 340 uczniów w regionie. To 6 tys. zł dla chodzących do szkół podstawowych i 10 tys. dla uczniów liceów. Stypendia będą rozłożone na 10 miesięcy.

Ponadto już po raz siedemnasty zostaną przeznaczone stypendia naukowe, twórcze i artystyczne. Tu trzeba się pospieszyć, termin składania wniosków upływa z końcem września.

Czekamy na uczniów, którzy czują się dobrze w dziedzinach artystycznych, twórczych i naukowych. Uczniów szkół ponadpodstawowych. Licea, bądź szkoły artystyczne ponadpodstawowych. Każdy wybitny uczeń, który zamieszkuje województwo lubuskie, może złożyć taki wniosek. Termin upływa 30 września, zostało bardzo mało czasu. Wnioskodawcą jest szkoła lub stowarzyszenie, które działa w środowisku oświaty i kultury.

W poniedziałek rozpoczyna się też stypendialny program dla lekarzy i pielęgniarek, którzy uczą się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Przyszli lekarze będą otrzymywać 2000 zł miesięcznie, zaś studenci pielęgniarstwa lub położnictwa 1200 zł. Więcej informacji na stronie lubuskie.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: