HOTLUBUSKIE:

Czas testów dla oświaty – testów na koronawirusa. Badają się nauczyciele i pracownicy szkół

Nauczyciele klas 1-3, pracownicy szkół i nauczyciele szkół specjalnych przechodzą już testy przesiewowe na koronawirusa. Badania są bezpłatne i dobrowolne.

W naszym województwie chęć przebadania się zadeklarowała ponad połowa uprawnionych osób.

Chęć przejścia tego badania zadeklarowało 4739 osób. Są to nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy niepedagogiczni. To około 54% uprawnionych w naszym województwie.

Badaniami, przy współpracy z kuratorium, zajmuje się Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i powiatowi inspektorzy sanitarni. Akcję koordynują również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Kuratorium zebrało informacje o pracownikach szkół, którzy chcą przejść testy. Następnie przekazało je powiatowym inspektorom sanepidu.

Sporządzone zostały wykazy i te wykazy zostały przekazane do miejsc, w których odbywa się badanie. W naszym województwie mamy 31 punktów – z jednej strony są to punkty stacjonarne, w innych miejscach są to dotychczasowe punkty mobilne. Każdy dyrektor otrzymał informację, w którym miejscu, w jakich godzinach może odbyć się badanie i jacy nauczyciele oraz jacy pracownicy szkoły mogą przyjść w to miejsce.

W Zielonej Górze punkt wymazowy będzie działał przy Szpitalu Uniwersyteckim, przed głównym wejściem. Zostanie uruchomiony w środę o 8:00. Testy wykonają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Testy przesiewowe nauczycieli i pracowników szkół potrwają do piątku. Wyniki badań pojawią się najpóźniej w niedzielę i będą dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta.

Badania mają zapewnić bezpieczeństwo personelowi szkół i uczniom. Jak jednak wyjaśnia Ministerstwo Edukacji i Nauki, ewentualny powrót do szkół po feriach będzie zależał od przebiegu epidemii, a nie od wyników testów. Jeśli zajęcia stacjonarne powrócą, będą odbywać się w reżimie sanitarnym.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: