LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Co zrobić ze zwierzętami domowymi w wakacje?

Wakacyjne wyjazdy są dość problematyczne dla posiadaczy pupili, którymi trzeba się opiekować. Jak należy postąpić ze zwierzęciem planując wypoczynek z dala od domu?

W czasie wakacji można zauważyć znaczny wzrost liczby porzuconych zwierząt. Jak się zachować, aby nie skazać naszego pupila na pobyt w schronisku dla zwierząt? O szczegółach mówi Dawid Chabraszewski – zastępca kierownika schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze.

Warto skorzystać z usług hoteli dla zwierząt. W województwie lubuskim jest ich dużo, nie kosztują dużo. Ich właściciele zapewniają całodobową opiekę, spacery oraz pożywienie. O pomoc można poprosić także znajomych, rodzinę.

Jak przygotować się do wyjazdu, jeżeli zdecydujemy się zabrać zwierzaka ze sobą?

Najważniejsze, żeby wziąć dla niego kojec, koc – coś co będzie mu przypominało zapach z domu, wtedy będzie spokojniejszy. Należy zabrać także miseczki, jedzenie i poidełko. Jeśli na wakacje jedziemy komunikacją miejską, to musimy sprawdzić przepisy związane z transportem zwierzęcia. Warto też zaczipować pupila, to znacznie ułatwi jego odnalezienie, jeśli się zgubi.

Jadąc na wakacje komunikacją miejską musimy posiadać aktualną książeczkę zdrowia naszego pupila. Zwierzak musi mieć ubrany kaganiec i być zaszczepionym na wściekliznę. W trakcie podróży warto robić przerwy, aby mógł się odstresować i załatwić potrzeby.

Materiał przygotował Mateusz Miśkiewicz 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00