ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Katarzyna Osos: Nie żyjemy już w państwie demokratycznym

 – To skandal, nie żyjemy już w państwie demokratycznym – mówiła dziś Katarzyna Osos. Posłanka Platformy Obywatelskiej była gościem „Rozmowy na 96 FM”.

Panią poseł pytaliśmy między innymi o wczorajszą sytuację z Otwocka.  Przypomnijmy, policja użyła siły wobec posłanki PO Kingi Gajewskiej, która przez megafon podczas wiecu premiera Mateusza Morawieckiego informowała o aferze wizowej. Dziś o tę sprawę pytaliśmy Katarzynę Osos.

Zobaczmy, w jakim kraju my żyjemy. Kiedy za mówienie prawdy policja wsadza posłankę do radiowozu. Chce się karać ludzi za to, że nie mówią przekazem rządzących. pewnie będą mówić, że przecież był wiec premiera i zagłuszała. Nie uważam, by jednak posłanka miała zagłuszyć wiec. Nie przypominam sobie reakcji władzy, kiedy Bąkiewicz zagłuszał przemówienie uczestniczki powstania Warszawskiego Wandy Traczyk Stawskiej. Jakoś nie było takiej reakcji.

Posłanka stwierdziła, że po takim incydencie po raz kolejny ucierpiał wizerunek policji.

Jest totalnie zawłaszczona przez władze. przypominam policji – Ty masz służyć obywatelom, nie władzy. Faktycznie mamy do czynienia z największym kryzysem wizerunkowym i kadrowym. Tym ludziom dajemy broń, a później mamy takie reakcje, jakie mieliśmy.

W “Rozmowie na 96 FM” rozmawialiśmy także o trwającej kampanii wyborczej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00