SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Do ekstraligi tylko jeden krok! Enea Falubaz dzis powróci do elity?

Teoretycznie nie muszą wygrywać. Wystarczy, że zdobędą 40 punktów. Mowa o żużlowcach Enei Falubazu Zielona Góra, którzy dziś prawdopodobnie zapewnią sobie awans do PGE Ekstraligi. 

Nasza ekipa rywalizuje w finale I ligi z ROW-em Rybnik, ale jest w komfortowej sytuacji po wygranej na Śląsku przed tygodniem 50:40. Falubaz jest zdecydowanym faworytem, nie przegrał w tym sezonie ani razu. Jeśli nie wydarzy się jakichś kataklizm, prawdopodobnie ponad 13 tysięcy kibiców będzie świętowało przy W69 awans do elity po dwuletniej przerwie. Optymistyczne nastroje studzi dyrektor sportowy Falubazu Piotr Protasiewicz.

To nie czas na świętowanie, bo mamy do odjechania piętnaście trudnych wyścigów. Mamy zapas, ale to dziesięć punktów, a nie trzydzieści. Musi być skupienie, koncentracja i pokora. Wierzę w to, że tak zawodnicy przystąpią do meczu, bo to są zawodowcy. Ja będę spokojny w niedzielę o godzinie 19.30. Mamy mecz zagrożony, ale uważam, że zawodnicy sobie poradzą. Tor jest stabilny, myślę, że deszcz nie powinien przeszkodzić.  

Na punkty i swój dobry występ liczy junior Falubazu Maksym Borowiak, którego zapytaliśmy, czy dziesięciopunktowa przewaga jest wystarczająca?

Czy bezpieczna? Tego nie wiem, ale jedziemy u siebie. Szanse na to, że ją stracimy, są niewielkie i pewnie awansujemy. Z pewnością mogą nam zagrozić, bo aż tak wysoko tam nie wygraliśmy. Cały czas w Rybniku było “na styku:, więc tutaj też musimy być bardzo uważni. 

Początek meczu o godzinie 16.30

Awizowane składy:

Enea Falubaz Zielona Góra:
9. Przemysław Pawlicki
10. Rasmus Jensen
11. Rohan Tungate
12. Luke Becker
13. Krzysztof Buczkowski
14. Maksym Borowiak
15. Michał Curzytek

ROW Rybnik:
1. Matej Zagar
2. Kamil Winkler
3. Patryk Wojdyło
4. Patrick Hansen
5. Brady Kurtz
6. Paweł Trześniewski
7. Kacper Tkocz

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00