ŻUŻEL:

Poubierani jak na ekstraligę! Nasi juniorzy wyglądają efektownie

Dwa zespoły Falubazu Zielona Góra występują w tym roku w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Obie drużyny mają swoich sponsorów tytularnych.

Młodsza część juniorskiej formacji jeździ jako Elektrociepłownia Falubaz, zaś starsi występują pod nazwą Francepol Falubaz. Obie ekipy awansowały do półfinałów. Jazdy jest dużo, z czego cieszy się Aleksander Janas, trener młodzieży w zielonogórskim klubie.

Fajnie, że jesteśmy dostrzegani. Zauważają nas na rynku młodzieżowym i pytają: a skąd u was tylu młodzieżowców nagle przybyło i tak fajnie jadą? Przybyło, bo trenujemy, pracujemy, jeździmy na zawody. Mamy takie możliwości.Aleksander Janas, trener młodzieży w Falubazie Zielona Góra

Francepol Falubaz podczas turniejów półfinałowych w Gdańsku dwukrotnie uplasował się na drugim miejscu, ulegając tylko Włókniarzowi Częstochowa. Zielonogórzanie na tle rywali w tych rozgrywkach wyróżniają się nowymi, jednolitymi kevlarami. W składzie Francepolu Falubazu są: Mateusz Tonder, Damian Pawliczak oraz Norbert Krakowiak. Ten ostatni docenia wsparcie sponsora tytularnego, z którym zielonogórski klub zawarł w czwartek umowę o współpracy.

Te kevlary, patrząc po sobie, sprawiają, że pewność siebie idzie do góry. Jeszcze te kolory są takie zauważalne i wyróżniamy się faktycznie. Na pewno damy z siebie wszystko, żeby w tych rozgrywkach młodzieżowych jak najlepszy wynik osiągnąć. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby awansować do finału. Sam finał to już jednodniowy turniej, w którym wszystko się może zdarzyć. Na pewno powalczymy o medale.Norbert Krakowiak, Francepol Falubaz Zielona Góra

Efektowne biało-czerwone kevlary Francepolu Falubazu zobaczycie na portalu wZielonej.pl. Dodajmy, że w drugim zespole zielonogórzan w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, Elektrociepłowni Falubazie ścigają się: Jakub Osyczka, Nikodem Bartoch, Damian Boduch, Fabian Ragus i Nile Tufft.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X