SPORT:

Po raz pierwszy w historii klubu ścigały się dziewczyny. ZKS po mistrzostwach świata

Czwórka reprezentantów Zielonogórskiego Klubu Speedrowerowego ma za sobą występ w mistrzostwach świata. W Lesznie ścigali się: Weronika Kostrzewa, Ewa Cegłowska, Igor Luczek oraz Oliwier Kołosionek.

Dziewczyny to absolutne debiutantki. Swoich sił w speedrowerze próbują od tego roku. Weronika Kostrzewa była dziewiąta.

To są dopiero moje początki. Były dziewczyny, które jechały dużo lepiej ode mnie. Jestem zadowolona ze swojego występu. Jeszcze kilka lat i będę coraz lepsza.Weronika Kostrzewa, ZKS Zielona Góra

Barw ZKS-u w zawodach dziewczyny broniły pierwszy raz w historii klubu. W zmaganiach do lat 16 walczyli Igor Luczek i Oliwier Kołosionek. Zakończyli swoje zmagania na półfinałach.

Oceniam pozytywnie. Dziewczyny pierwszy raz w historii klubu pojechały w tych zawodach. Wypadło to całkiem nieźle. Wynik może nie zachwyca, ale nie o to nam chodziło. Chłopcy weszli do półfinałów w  U16. Dużo nie zabrakło, by znaleźć w finale. Pracujemy dalej, teraz zawody na podwórku krajowym.Krzysztof Zakrzewski, trener ZKS Zielona Góra

O medale będą walczyć też w Zielonej Górze. 21 września odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 16 i 23. Wcześniej, 11 września zaplanowano Indywidualne Mistrzostwa Zielonej Góry.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: