SPORT:

103 kilometry biegiem? Śmiałków jest coraz więcej!

Ultramaraton Nowe Granice już po raz czwarty odbędzie się wzdłuż granic powiększonej Zielonej Góry. Na liście startowej ponad siedmiuset uczestników z całego kraju!

Indywidualnie i w sztafetach, biegowo lub w dwuboju – możliwości, by zmierzyć się z dystansem 103 kilometrów jest kilka. Są jednak śmiałkowie, którzy nie potrzebują ani roweru, ani wsparcia w sztafecie. 200 osób spróbuje pokonać leśną trasę samotnie.

Bieg powstał w momencie, gdy Zielona Góra połączyła się z gminami. Trasa biegnie dokładnie wzdłuż nowych granic miasta. To już czwarta edycja, a w kolejnych latach będziemy ten bieg kontynuować. Zainteresowanie rosło z roku na rok. W tym roku mamy pełny skład już od miesiąca. Cały dystans jest trudny nawet dla maratończyków. Ultra to specyficzny rodzaj biegania, który wymaga spokoju wewnętrznego i opanowania. Dużą część biegnie się głową, a nie nogami.Andrzej Dąbrowa, pomysłodawca i organizator biegu

Start i meta zlokalizowane będą przy Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Francuskiej. Śmiałkowie wyruszą na trasę jeszcze przed świtem o 6:00 w sobotę, 24 lutego.

To jest jedna z niewielu imprez, która, gdy będzie za 100 lat organizowana, przypomni o powiększonej Zielonej Górze. Wpisuje się też w działalność promocyjną miasta, bo to jest jedyny ultramaraton w województwie lubuskim. W tym roku nie biegnę, biegłem w dwóch edycjach, oczywiście na odcinkach. W tym roku nie biegnę, bo się nie przygotowałem, ale za rok przygotuję się tak, żeby spróbować pokonać 50 kilometrów.Dariusz Lesicki, wiceprezydent miasta

Przed rokiem najszybszy na mecie był Krzysztof Jeżewski, który indywidualnie cały dystans pokonał w czasie 9 godzin i 4 minut.  Przypominamy, zapisy na bieg są już zamknięte.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: