Persa pokonuje Team Lębork

Futsaliści Persy MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonali niżej notowany zespół Futsalu Lębork 5:4 (3:2).

Pierwsza połowa z pewnością mogła się podobać. Bramką otwierającą to spotkanie było trafienie Kacpra Konopackiego z 5. minuty. Dokładnie 10 sekund trwało prowadzenie akademików, gdyż Gracjan Miszkiewicz i Tomasz Musik wykorzystali dwójkową akcję i ten drugi wpisał się na listę strzelców. AZS ponownie objął prowadzenie za sprawą spektakularnej bramki Michała Hoca bezpośrednio z rzutu rożnego. Na półtorej minuty przed zakończeniem pierwszej połowy powtórzyła się sytuacja z początku spotkania, gdy akademicy zdobywają gola, a rywale w kilka sekund odpłacają się tym samym. Po trafieniu Michała Greszczyka swoją bramkę zdobył Gracjan Miszkiewicz.

W drugiej połowie sędziowie mieli więcej pracy, a gra się zaostrzyła. Wynik w tej części meczu otworzył Adrian Niedźwiedzki, po zagraniu z rzutu rożnego Kacpra Konopackiego. Nie trzeba było długo czekać, by AZS podwyższył prowadzenie, za sprawą asystującego chwilę wcześniej zawodnika. Na kwadrans przed syreną końcową Persa prowadziła 5:2. Lęborczanie walczyli jednak do końca i udało im się zdobyć dwie bramki, których autorami byli Gracjan Miszkiewicz i Piotr Łapigrowski w ostatniej sekundzie meczu. Swojego rzutu karnego przy stanie 5:3 i na nieco więcej niż minutę końcem nie wykorzystał Krzysztof Witkowski. Ostatecznie zwyciężyli gospodarze 5:4.

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Futsal Team Lębork 5:4 (3:2)

5′ 26′ Kacper Konopacki

5′ Tomasz Musik

11’ Michał Hoc

19′ Michał Greszczyk

19′ 29′ Gracjan Miszkiewicz

24′ Adrian Niedźwiecki

40′ Piotr Łapigrowski

Maciej Górecki, trener Persy MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Więcej o spotkaniu w poniedziałkowej “Szatni akademików” na antenie Radia Index. Transmisja o godz. 13:00.