Derby Lubuskie ostatnim akcentem dobrego weekendu akademików

Futsaliści PKM Zachód Persy AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego nie zawiedli i zakończyli weekend zwycięstw zespołów akademickich. Wygrana 4:3 z Mundialem Żary była ostatnią potyczką ligową w tym roku.

Pierwsza połowa nie zwiastowała nadchodzących po przerwie emocji. Najpierw w 9.minucie pierwszego gola po podaniu Kacpra Rysia zdobył Dawid Kaczor, a wynik tej części gry ustalił na 5 minut przed jej końcem Dominik Skrzyński uderzając z dystansu.

Po zmianie stron lepiej zaczęli prezentować się goście z Żar, ale niecałe 120 sekund po pierwszym gwizdku swoje drugie trafienie zanotował Dominik Skrzyński. AZS prowadził 3:0 i wydawało się, że mecz miał pod kontrolą, ale gospodarze szybko doprowadzili do pięciu przewinień, co wykorzystywał Mundial i w ten sposób dwa gole padły za sprawą Daniela Gałacha, który celnie wykonywał rzuty karne. Czwarta i ostatnia bramka dla akademików to dzieło Dawida Kaczora. Ostatecznie w derbach Lubuskich górą AZS.

Każde zwycięstwo cieszy. Im więcej będziemy ze sobą grali, tym większa korzyść dla nas. Myślę, że z meczu na mecz będzie to coraz lepiej wyglądało. […] Mieliśmy wynik 3:0 i spokojnie mogliśmy to dowieźć, ale pojawiła się nerwówka, niepotrzebne dwa karne, one też wprowadził nerwowość, ale najważniejsze, że wygraliśmy. Dominik Skrzyński, PKM Zachód Persa AZS UZ
Można było zrobić coś więcej. Mecz był cały czas na styku. Na początku Zielona Góra trochę odjechała, ale później doszliśmy do głosu. Mieliśmy swoje sytuacje i mogliśmy spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Radomir Roztocki - grający trener Mundialu Żary

PKM Zachód Persa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Mundial Żary 4:3 (2:0)

9′ 34′ Dawid Kaczor

15′ 22′ Dominik Skrzyński

27′ Krzysztof Frydlewicz

30′ 35′ Daniel Gałach