KULTURA:LUBUSKIE:TEATR

Nowa sztuka Lubuskiego Teatru już w sobotę

Czas na nowy spektakl w Lubuskim Teatrze. Od kwietnia widzowie zobaczą sztukę “Przedstawię Ci Tatę” napisaną przez Giuseppe Della Miesricordia, a wyreżyserowaną przez Roberta Czechowskiego.

Bohaterowie, to rodzina, która pewnego dnia musi zmierzyć się z poznaniem przyszłego męża swojej córki. Komedia kierowana jest dla będących w początkującej fazie związku jak i tej zaawansowanej. Błyskotliwie i z humorem pokazująca drugie dno naszych domowych historii i problemów.

W rolach głównych Marta Frąckowiak, Robert Kuraś, Katarzyna Hołyńska, Paweł Wydrzyński i Ewa Dobrucka. Aktorzy musieli zmierzyć się z mieszaniną różnych form teatralnych.

Wyszliśmy od muzyki, rytmu, to pociągnęło nas w stronę taneczną, ale potem połączyliśmy, to z warstwą tekstową, intelektualną, żeby nie wyszedł czysty taniec, a podszycie ciekawą intencją. To jest niepsychologiczne granie jeden do jednego, tylko że tu się uśmiecham, a myślę, co innego. To ciekawe zabawy dla aktora.

 

Za kostiumy i scenografię odpowiada Adam Łucki, który w swojej wizji przenosi nas do kolorowego świata.

Zależało mi na tym żeby kostium jak i przestrzeń podbiła. W końcu jesteśmy w komedii i pozwoliłem sobie na więcej, poruszając się po bardzo cienkiej granicy, bo granica między kiczem a dobrym smakiem, dla mnie w tym całym spektaklu jest bardzo cienka. To jest fuzja lat sześćdziesiątych, ale kostium w którym pojawia się Ewa Dobrucka zahacza o kicz słodki.

 

Sama sztuka łączy pokolenia.

Powiedziałbym, że to jest taka wielopokoleniowa propozycja, ponieważ jest w niej w zabawny sposób pokazy mnóstwo problemów w relacji rodzice dzieci z perspektywy dzieci jak i też z perspektywy rodziców.

 

Sama sztuka powstała we współpracy z Miejskim Teatrem z Leszna, Premiera 1 kwietnia o godzinie 19:00 w Lubuskim Teatrze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00