KULTURA:

Obrazy z mydlanych baniek i kolory na wspak. Wakacyjne lekcje sztuki w BWA

W czasie lata dzieci się nudzą? Nic z tych rzeczy, przynajmniej nie w Zielonej Górze. Tu w trakcie wakacji najmłodsi mogą na przykład odkryć piękno sztuki i pokazać własne zdolności. Proponuje im to galeria BWA.

W ramach Letnich Spotkań Młodych Twórców BWA zorganizowało tygodniowe warsztaty na temat kolorów. Dzieci dowiedziały się, jak wielką rolę odgrywają barwy w sztukach wizualnych. Poznawały pojęcia kontrastu, złudzenia barwnego i różnymi, niespotykanymi technikami wykonywały własne prace.

Panie wymieszały farby z płynem do naczyń. Dmuchaliśmy w to i strącaliśmy na kartkę papieru. Potem patrzyliśmy, co nam to przypomina. Dodawaliśmy różne elementy, rysowaliśmy na tym. Mnie wyszedł potwór zjadający rybę.Rozalia Brzozowska, uczestniczka warsztatów

W zajęciach mogą brać udział dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat. Pracowników BWA cieszy to, że chętnie na nie przychodzą. W grupach warsztatowych znajdują się zarówno uczestnicy z poprzednich lat, jak i ci, którzy galerię odwiedzają po raz pierwszy.

Co roku zapisuje się nowa grupa dzieci, ale jest też grupa tzw. małych weteranów, którzy od wielu lat tutaj chodzą. Bardzo się cieszę, że co roku jest ktoś nowy, także przyjezdne dzieci.Małgorzata Dobrucka, Biuro Wystaw Artystycznych

Warsztaty „Kolory wspak. ARTmazja i zabawa kolorami” zakończyły się wernisażem prac dzieci. Kolejne zajęcia będą zatytułowane „Twórcze ploty i sploty”, a skupią się na zabawie słowami i grafiką.

źródło: tvzg.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: