KULTURA:

Brak prezentu dla dziadków? A może własnoręcznie wykonany obraz? [Audycja Ekspozycje]

Co roku Muzeum Ziemi Lubuskiej wprowadza inną propozycję zajęć w ramach ferii. Była już kultura żydowska, a tym razem muzealnicy postawili na sztukę, np. malarstwo. Na tzw. Muzeoferiach uczniowie podstawówek mają okazję poznać podstawowe pojęcia z zakresu historii sztuki, a później oddać się twórczości.

Przebieg zajęć przedstawia Alicja Błażyńska, rzecznik prasowy Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Warsztaty zostaną podzielone na dwie części. Podczas pierwszej z nich będziemy zapoznawać dzieci z różnymi terminami malarskimi, będziemy mówić o różnych gatunkach sztuki, dziedzinach sztuki. Aby im to uzmysłowić, najmłodsi zostaną oprowadzeni po ekspozycjach, które aktualnie prezentujemy. I kiedy te wszystkie poczynania teoretyczne zostaną zakończone, najmłodsi przejdą do sali, w której zostaną utworzone trzy pracownie i rozpocznie się ta część praktyczna.Alicja Błażyńska

Część praktyczna będzie oczywiście polegać na malowaniu i rysowaniu. Dzieci wykonają portrety, pejzaże czy martwą naturę, a także laurki z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Warsztaty w muzeum potrwają od 23 do 25 stycznia. W sprawie miejsc należy kontaktować się z Działem Oświatowym placówki.

Audycja Ekspozycje – 21.01.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: