AUDYCJE 96 FM:

Nauczyciel, student, bloger – wywiad z Kamilem Kromskim [Polski na tapecie]

Pisanie bloga ma wiele wspólnego z dziennikarstwem. Jego autor także może stać się liderem opinii i wpływać na poglądy czytelników. A czy poprzez blog można uczyć siebie i innych? Kamil Kromski – nauczyciel języka polskiego, student Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz twórca bloga „Językowe rozważania młodego polonisty” – udowadnia, że to możliwe.

Kamil jest rodowitym zbąszynczaninem – tak poprawnie powiemy o autorze. O właściwej nazwie mieszkańców Zbąszynka mogliśmy też przeczytać w jednym z jego wpisów.

Kamil Kromski

Jakie zagadnienia są jeszcze poruszane na blogu? Część z nich podsuwają czytelnicy. Pytania zwykle dotyczą właśnie tworzenia nazw mieszkańców, odmiany nazwisk i nazw miejscowych.

Kamil Kromski

Czy blog, szczególnie z poradami językowymi, których pełno w internecie, ma szansę na sukces? Na pewno może pomóc nauczycielom języka polskiego w poszerzaniu swojej wiedzy.

Kamil Kromski

Blog Kamila jest dostępny pod adresem filologpolski.blogspot.com. Młody polonista publikuje również teksty w czasopiśmie „Polonistyka” i prowadzi fanpage, który ma już ponad 7 tysięcy polubień.

Cały wywiad oraz audycja „Polski na tapecie” do odsłuchania poniżej.

Polski na tapecie – audycja z 25.11.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00