AUDYCJE 96 FM:

Index Live Session oficjalnie ruszyło!

Występy na żywo na 96fm? Otóż tak! W każdą środę o godzinie 19:00 nowa audycja, a w niej wyjątkowi goście będą grali specjalnie dla was!

Index Live Session to nowa audycja na naszej antenie. W każdą środę o godzinie 19:00 gościnnie zaproszone zespoły będą rozkręcać antenę Akademickiego Radia Index muzyką na żywo. Usłyszycie zapewne znane już wam kawałki, jak również utwory z nowych płyt, które nie ujrzały jeszcze światła dziennego. Będzie to również możliwość, aby dowiedzieć się trochę na temat danego zespołu z pierwszej ręki. Audycję prowadzi Dominik Sękowski oraz Karina Nicińska, a emocji z nią związanych z całą pewnością nie zabraknie.
Oficjalny start już za nami. W ubiegłym tygodniu gościliśmy u nas Tomasza Antonika z zespołu ANT, który opowiedział nam trochę o tym jak wygląda rola ojca u aktywnego muzyka, jak to się stało, że wraz z chłopakami z Głogowa powstał zespół ANT oraz co ciekawego zespół ANT szykuje dla nas i czy w ogóle coś szykuje?

– Mam 15-miesięcznego syna także od tamtej pory muzyka zeszła na tor boczny. […] Dziecko, przygotowania do bycia tatą. Trochę odpuściłem sobie pewne rzeczy. Teraz po roku jak młody pozwolił mi nastroić bandżolę, poszukałem sobie chłopaków z Głogowa. Teraz mam dwóch muzyków – Remigiusza i Krzysztofa – i jak tylko czas pozwala jadę tam do nich, odpalamy wzmacniacze, bębny i gramy w trio. Nazywamy to ANT.  – wyjaśnia Tomasz Antonik

Zapytaliśmy również, czego słuchają na co dzień oraz czym inspirują się muzycy w zespole ANT. Otóż dowiadujemy się, że każdy członek zespołu pomimo wspólnego mianownika słucha i wzoruje się na trochę innych rytmach, od twardego grania po dubstep, co jest z pewnością rzadko spotykane.

– Każdy słuchał czegoś innego, nie było tak, że myśmy słuchali wszyscy tego samego. Oczywiście jakiś tam wspólny mianownik jest. Szablonowe numery to wiadomo Metallica, Slipknot, Machinehead czy Pantera, ale na przykład Remik słucha totalnej rzeźni. Przynosi czasem takie rytmy, że mi się palce łamią i głowa mi się dzieli na kwadraty. Krzychu natomiast jest takim muzykiem, że jemu dasz instrument i on gra. Chłopaki mają w ogóle swój projekt w Głogowie, to też możecie sobie posłuchać, bo grają dupstep i to jest też fajna sprawa, bo mają dwa basy, klawiszowca i bębniarza i robią tam jakiś klimat. Zagrali koncert, po którym ludzie byli bardzo zachwyceni. – dodaje Tomasz Antonik

Już dziś kolejni goście w Index Live Session  – zespół MOST. Emocji z pewnością nie zabraknie więc zapraszamy wszystkich o godzinie 19:00 na 96FM!

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: