AUDYCJE 96 FM:

Biały kruk [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Byłem uczniem pilnym,takim poukładanym, może czasem za bardzo wzorowym – mówi radny Marek Budniak, który był gościem dwudziestego drugiego już odcinka audycji Zielona Góra czyta z Indexem.

 

Są tacy, którzy twierdzą, że nauczyciele najbardziej lubią właśnie tych pilnych i grzecznych uczniów. Czy to prawda? Jak to z prawdą bywa, pisał już ksiądz Twardowski. Jedno, co jest pewne,  doceniają tych, którzy czytają. Marek Budniak, który pełni funkcję radnego w naszym mieście, wspominał na naszej antenie, jakie były początki jego przygody z czytaniem.

Zielona Góra czyta z Indexem cz.1 26.01.2017 r.

Taka bibliotekarka to rzeczywiście skarb!W ogóle rola bibliotekarzy jest przeogromna, bo często to właśnie oni rozpalają w nas pasję czytania. A jak było z czytaniem lektur u Pana Marka? Chyba można już mieć pewność po wcześniejszej wypowiedzi, że nie było z tym problemów.

Zielona Góra czyta z Indexem cz.2 26.01.2017 r.

A warto dodać, że z wykształcenia Marek Budniak jest właśnie historykiem. Miłość do książek w tym przypadku nie dziwi, kiedy ma się takie wzorce.

Zielona Góra czyta z Indexem cz.3 26.01.2017 r.

Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie czasów poniedziałkowego teatru telewizji.Nie tylko w domu Pana Marka była to stała pozycja do obejrzenia. Regularność emisji i wartościowy repertuar rzeczywiście powodowały, że był to fenomen na skalę światową.

Jest też ciekawa historia w rodzinie Marka Budniaka, związana z egzemplarzem Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

Zielona Góra czyta z Indexem cz.4 26.01.2017 r.

Książka przekazywana z pokolenia na pokolenie – piękna tradycja! Nie zawsze jest tylko tak, że zostawiamy następnym pokoleniem dzieła warte przeczytania, czasem może być zupełnie odwrotnie. Jest książka, którą radny polubił właśnie dzięki swoim dzieciom. Jaka?

Zielona Góra czyta z Indexem cz.5 26.01.2017 r.

Na co dzień przeważa jednak literatura naukowa, o czym wspomina Marek Budniak.

Zielona Góra czyta z Indexem cz.6 26.01.2017 r.

Kiedy praca naukowa już powstanie na pewno o niej usłyszycie na naszej antenie!

A teraz pora na czytanie powieści Sienkiewicza, która wydana została 1896 roku. Dziękujemy za poprawne odpowiedzi. Przemierzamy się powoli do losowania styczniowej nagrody książkowej, ale zanim to nastąpi, czekają was jeszcze pytania.

 
“Quo vadis” czyta Marek Budniak:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.7 26.01.2017 r.

Pytanie na dzisiaj: Po informacjach od Chilona na temat miejsca pobytu Ligii, Winicjusz napisze list. Do kogo?

Wystarczy napisać w prywatnej wiadomości na fanpage’u Zielona Góra czyta z Indexem i już! A my słyszymy się za tydzień na fali 96 fm o 10.30!

 

Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: