ZIELONA GÓRA:

Zgubione? Znalezione? Możliwe, że jest na Ezgubie!

Na urlopie czy w szale wakacyjnych festiwali może się zdarzyć, że stracimy bądź znajdziemy coś cennego lub ważnego. Wtedy warto pomyśleć o biurze rzeczy znalezionych – stacjonarnym albo mobilnym. Taką funkcję spełnia portal ezguba.pl.

Idea tej strony zrodziła się – jak pisaliśmy już na naszej stronie – od zgub i znalezisk w rodzinie Klaudii Baranowskiej, mieszkanki Przylepu. Sama znalazła zagubioną kotkę, a jej mąż i syn zapodziali gdzieś dowód rejestracyjny auta i bluzę. Postanowiła więc działać i wymyśliła właśnie portal ezguba.

Ezguba.pl ma spełniać dwie funkcje. Takie było moje założenie. Pierwszą, najważniejszą jest to, by pomagać i dać narzędzie do pomagania zielonogórzanom i wszystkim osobom w Polsce. Jeśli coś znajdą albo zgubią, mogą sobie wzajemnie pomóc. A druga rzecz – ponieważ ja sama wszystko gubię, chciałam mieć coś, co mi pomoże. Myślę, że gdyby portal istniał od dawna, miałabym większą szansę odnaleźć swoje rzeczy.Klaudia Baranowska

Portal dzieli się na kategorie rzeczy zgubionych lub znalezionych, np. klucze. Muszą je wziąć pod uwagę osoby, które chcą dodać ogłoszenie o znalezisku albo straconym przedmiocie. Ezguba.pl działa przede wszystkim z myślą o zielonogórzanach, ale są też informacje o zgubach w Olsztynie, Gdańsku i Gorzowie Wielkopolskim.

Zadziwia mnie to, jak wiele ludzie dodają ogłoszeń o rzeczach czy zwierzakach. Bo portal służy też do tego, by pomagać odnajdywać zwierzaki. Co prawda nie na ezgubie, ale na fanpage’u, który prowadzę – Przylep nasze miejsce na ziemi – pojawiło się ogłoszenie, że znaleziono żółwia. To nie jest więc tak, że tylko jakieś rzeczy mają znaczenie dla ludzi. Wszystko, co jest nam bliskie, ma znaczenie.Klaudia Baranowska

Na stronie ezguba.pl prowadzony jest też blog z poradami, co zrobić, gdy zgubimy dokumenty za granicą czy gdzie pozostawić zwierzęta na czas wypoczynku.

Klaudia Baranowska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: