ZIELONA GÓRA:

Zbudujmy hostel dla osób z autyzmem. Cegiełkami będą… książki

Twoja domowa biblioteczka pęka w szwach? Chcesz przekazać komuś swoje zbiory, a przy okazji pomóc w ważnej sprawie? Zbiórkę książek prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”.

Organizacja przyjmuje zarówno nową, jak i starą (ale zadbaną) literaturę. Jej tematyka jest dowolna.

Teraz, jak właśnie te książki do nas spływają, widzimy, że jest to bardzo szeroki zakres różnego rodzaju tematyki. Począwszy od kryminałów, książek naukowych, poradników, kursów językowych, atlasów. Są to również książki kucharskie. Nie mamy jakiejś określonej tematyki albo dziedziny.Katarzyna Suchocka, neurologopeda, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”

Książki możemy pozostawiać w głównej siedzibie stowarzyszenia w Zielonej Górze, przy ulicy Sienkiewicza 10. Przyjmują je również oddziały w Nowej Soli, Gubinie, Żarach, Żaganiu i Lubsku. Dary trafią na kiermasz, który stowarzyszenie zorganizuje w kwietniu z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dochód z ich sprzedaży będzie przekazany na budowę hostelu dla osób z autyzmem w Sulechowie.

Jest już działka, są przyłącza, więc machina ruszyła do przodu. Teraz każda kolejna książka będzie dodatkową cegiełką do tego, żeby to powstało.Katarzyna Suchocka

Książki dla stowarzyszenia „Dalej Razem” można dostarczać do końca marca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: