ZIELONA GÓRA:

Wolna środa militarnie czy cywilnie? Atrakcje na 15 sierpnia w Zielonej Górze

Dla zielonogórzan 15 sierpnia to nie tylko wspomnienie zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku. W dniu Święta Wojska Polskiego mogą po prostu ciekawie spędzić czas czy zrelaksować się na łonie natury.

Jak zawsze wydarzenie z tej okazji przygotowuje Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Program jest wyjątkowo bogaty, bo ma odnosić się także do rocznicy odzyskania niepodległości. Wielki Piknik Niepodległościowy to m.in. prezentacja nowych wystaw w muzeum, miasteczko wojskowe, inscenizacje walk i stoisko z militarnymi pamiątkami. Na zakończenie, dla wytrwałych – transmisja widowiska „Wolność we krwi” na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Piknik rusza w południe i potrwa do 20:00.

Cały program wydarzenia – na Facebooku.

Na zielonogórskich Wzgórzach Piastowskich gościć będzie z kolei… ABBA. Tak przedstawia siebie duet radnych – Andrzej Brachmański i Andrzej Bocheński. Na łące przy amfiteatrze będzie można nieco pogrillować, odpocząć na kocu, a wieczorem – posłuchać hitów sprzed lat i obejrzeć film w plenerze.

Pomysł jest taki, żeby zielonogórzanie, którzy jakoś muszą spędzić wolny czas, wzięli z sobą grille. Żebyśmy razem spędzili czas w sposób typowy dla Polaków. Natomiast my, jako zapraszający, dajemy ze swojej strony trochę muzy, jakiś nieduży występ, żeby się nie nudzić. Trochę zabawy dla dzieciaków, jakieś dmuchańce, malowanie, balony i wszystko to, żeby rodzice na chwilę mieli dzieci z głowy. A wieczorem, jak już zapadnie zmrok, o 21:00, zapraszamy na dobry musical. Hasło to „Grillujemy z ABBĄ”, czyli będzie dominowała muzyka szwedzkiego zespołu.Andrzej Brachmański

Dla zapominalskich grill się znajdzie, wałówkę przynosimy jednak ze sobą. Grillowanie z „ABBĄ” – od godziny 16:00 do 21:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: